Minint Pasaulinę širdies dieną Kėdainių PSPC darbuotojai skatina rinktis širdžiai sveiką gyvenimo būdą bei pacientus ragina daugiau dėmesio skirti širdžiai, jos ligų prevencijai. Rugsėjo 22 dieną (penktadienį) nuo 8 iki 12 val. Kėdainių ligoninės salėje (Budrio g. 5, I aukštas):

  • paskaita „Širdies kraujagyslių ligų rizikos faktoriai ir jų profilaktika“.
  • nemokamai ir be išankstinės registracijos:
  • tiriamas bendras cholesterolio, trigliceridų ir cukraus kiekis kraujyje (rezultatai tikslesni, kai tyrimai atliekami nevalgius);
  • matuojamas arterinis kraujo spaudimas (AKS);
  • platinama informacinė mokomoji medžiaga širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorių nustatymo ir kontrolės, sveikatos stiprinimo temomis.

Akcija inicijuojama įgyvendinant programą „Rizikos veiksnių nustatymas – ankstyva širdies kraujagyslių ligų ir cukrinio dia­beto profilaktika“. Ši programa skirta asmenims, kurie nepatenka į valstybės finansuojamą širdies kraujagyslių ligų ir rizikos faktorių nustatymo programą, todėl orientuojamasi į vyrus iki 40-ties ir vyresnius kaip 55 metai, bei moteris iki 50-ties ir vyresnes kaip 65 metai. Tyrimai atliekami nemokamai, nes programą finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė.

Danutė Šilkaitienė,
sveikatos mokymo organizatorė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.