Ar Lietuvai vis dar reikalingas žemės ūkis? Tokio klausimo kamuojami žemdirbiai vasario 9 dieną, penktadienį rinksis į Visuotinį žemdirbių suvažiavimą Jonavoje. Suvažiavimo tikslas – išsakyti savo problemas, realijas ir viešai paklausti valdžios, ar mūsų šaliai reikia žemės ūkio.

„Nors Lietuva Europos Sąjungos sudėtyje jau beveik pusantro dešimtmečio, situacija šalies žemės ūkyje kone tragiška. Bendra šalies ekonomika auga, tačiau žemės ūkio sektoriuje padėtis ne tik negerėja, bet jau keletą metų iš eilės ritasi žemyn“, – teigiama suvažiavimo organizatorių išplatintame pranešime.

Taip pat pastebima, kad pastaruoju metu žemdirbiai yra priešinami su visuomene, esą jie yra išlaikytinių luomas, nuolat prašantis paramos. „Būdami ES pilnateisiais nariais turime teisę dirbti tomis pačiomis sąlygomis kaip ir kitų ES šalių žemdirbiai. Žemės ūkio sektorius yra remiamas visose šalyse ir jo vaidmuo visuomenėje yra gyvybiškai svarbus. O pas mus?“ – klausia žemdirbiai.
Pranešime toliau vardijamos problemos: nuo šių metų pradžios išaugo žemės ūkio veikla užsiimančių asmenų apmokestinimas, krenta grūdų, pieno žaliavinės produkcijos supirkimo kainos, o ūkininkams tenkančios investicinės ES paramos krepšelis beveik išsekęs, nors iki finansinio laikotarpio pabaigos dar likę keletas metų. Rudenį ūkininkams dėl liūčių nepavyko nuimti kone trečdalio derliaus, o ir nuimtasis toli gražu ne pačios geriausios kokybės. „Su nerimu laukiame, kokius rezultatus gausime ir iš kur ne kur sudygusių žiemkenčių. Europos Sąjunga liūčių sukeltiems potvyniams kompensuoti skyrė paramą, tačiau Lietuvos vyriausybė neketina prisidėti iš nacionalinio biudžeto, nors tokią teisę turi“, – teigiama pranešime.

Taip pat pareiškiama, kad paramos ir nereikėtų, jei už sunkiu darbu užaugintą produkciją Lietuvos žemdirbiams būtų mokama sąžininga, gamybos kaštus padengianti kaina. Tad kaip išgyventi žemės ūkyje? Ar reikia Lietuvai žemės ūkio? Norėdami išgirsti atsakymus tiesiogiai iš valdžios, žemdirbiai vasario 9 dieną rinksis į suvažiavimą, kuris vyks Jonavos sporto arenoje (Žeimių g. 17), nuo 11 val.

Suvažiavimą organizuoja Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos grūdų augintojų asociacija, Lietuvos pieno gamintojų asociacija, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga. Organizatoriai kviečia Kėdainių krašto žemdirbius taip pat būti vieningus ir aktyviai dalyvauti visuotiniame suvažiavime.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.