Jau šį sekmadienį Paberžėje visų kraštiečių bei svečių laukia įspūdingas ir įsimintinas nemokamas koncertas, skirtas Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Jau antrus metus iš eilės organizuojamas renginys kviečia ne tik pasiklausyti geros ir kokybiškos muzikos, bet ir su gidais pasivaikščioti po Paberžę bei naujai atrasti turtingą šio krašto istoriją.

Viena šio koncerto organizatorių Ligita Daukšaitė pasakojo, kad idėja surengti koncertą Paberžėje kilusi visai spontaniškai – tiesiog reikiamu metu reikiamoje vietoje atsiradus tinkamiems žmonėms.

Vokietijoje gyvenanti ir dirbanti choro vadovė, dirigentė Kristina Kuzminskaitė dar kartą sugrįš į mylimą Paberžę.

Koncertuos svečiai iš Vokietijos

„Specialiai tikrai nebrandinau idėjos organizuoti koncertą Paberžėje. Viskas gavosi gana spontaniškai ir netikėtai. Sukūriau socialiniame tinkle Facebook profilį „Tėvas Stanislovas. Pamokslai“, kuriame keliu įvairias trumpas ištraukas iš Tėvo Stanislovo pamokslų. Džiugina tai, kad žmonės rašo labai daug teigiamų atsiliepimų, dėkoja. Taip man parašė viena moteris iš Vokietijos – Kristina Kuzminskaitė. Kaip vėliau sužinojau, ji yra choro Vokietijoje vadovė bei miesto orkestro dirigentė. Negana to, ir puikiai dainuoja. K. Kuzminskaitė pasidomėjo, kas administruoja profilį. Pasakiau, kad tai darau aš – pati nesu tolima Paberžei, esu kilusi iš Miegėnų, mano visa vaikystė ir jaunystė praleista Paberžėje“, – pasakojo L. Daukšaitė.

Koncertai Vilniuje ir Paberžėje

Netrukus viešnia iš Vokietijos atvyko į Vilnių. „O susitikus, dar tą patį vakarą atsivežiau tiesiai į Paberžę. K. Kuzminskaitė labai norėjo išbandyti senuosius vargonus. Na, o po kiek laiko ji išreiškė norą surengti koncertą Paberžės bažnyčioje“, – sakė L. Daukšaitė. Noras išsipildė – praėjusiais metais suorganizuotas koncertas pritraukė nemažą būrį kraštiečių.

„Na, o šiais metais rugpjūčio 26-ąją vyksiantis antrasis koncertas bus žymiai didesnis. Jame pasirodys ne tik K. Kuzminskaitė, bet kartu iš Vokietijos atskrenda 40-ies žmonių kolektyvas. Visų pirma jie pasirodys Vilniuje, na, o po to atvyks į Paberžę ir savo koncertą padovanos mums“, – šypsojosi L. Daukšaitė.

Nuo žmonių žmonėms

Tądien po Paberžę bus organizuojamos ir ekskursijos, mat žmonės, ilgesnį laiką nebuvę šiame nuostabiame kampelyje, kiek primiršta istoriją, išskirtinius istorinius bruožus bei įvykius. „Dėkui Kėdainių krašto muziejaus gidams, kurie maloniai sutiko pagelbėti. Dėkui ir Dailės mokyklos mokiniams, kurių piešinių parodą bus galima išvysti renginio dieną, – kalbėjo renginio organizatorė ir pridūrė. – Tai yra žmonių renginys žmonėms, kurie myli Paberžę ir kurie nepamiršta Tėvo Stanislovo išminties bei ja vadovaujasi savo kasdieniame gyvenime“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.