Kėdainių rajono moterų krizių centras kartu su grupe veiklių miesto moterų paskelbė jau antrus metus vykstančios ir gražia tradicija Kėdainių mieste tampančios socialinės iniciatyvos „Padovanok suknelę“ pradžią.

Organizuojamos akcijos tikslas – surinkti kuo daugiau dovanojimui tinkančių suknelių, kuriomis šventinio renginio metu galėtų pasipuošti tos moterys, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių šiandien sunkiai verčiasi, neturi finansinių galimybių įsigyti naujo rūbo, todėl negali pasipuošti nauja suknele, bateliais ar papuošalu artėjančių švenčių proga.

Tuo pačiu mes siekiame auginti moterų bendrystę ir solidarumą, kviečiame pastebėti greta esančią moterį, laiku ištiesti jai pagalbos ranką, taip įkvepiant drąsos ir pasitikėjimo savimi bei aplink esančiais. Mes tikime, kad duoti, kaip ir priimti, yra didi dovana. Tad kviečiame prisijungti ir dovanoti sukneles visas Kėdainių krašto moteris, bendruomenes ir verslo organizacijas, kad, akcijai pasibaigus, galėtume surengti šventę ir papuošti tas moteris, kurios šiandien turi mažiau.

Akcija „Padovanok suknelę“ tęsis iki gruodžio 14 d. vakaro. Visą šį laikotarpį prašome atnešti dovanojimui tinkamas sukneles, batelius, aksesuarus ar papuošalus į dovanų surinkimo vietas Jums patogiu adresu: „Gėlių kraitė“ (Josvainių g. 29, Kėdainiai), „Senamiesčio kepyklėlė“ (Didžioji g. 4, Kėdainiai), „Faberlic“ atstovybė (J. Basanavičiaus g. 49, Kėdainiai) ir Kėdainių rajono moterų krizių centras (Vydūno g. 6, Kėdainiai). Būsime be galo dėkingos, jei savo dovanojamus daiktus šventiškai įpakuosite: įdėsite į dovanų dėžutę ar maišelį, o atvirutėje užrašysite keletą šiltų ir drąsinančių žodžių moteriai, kuri Jūsų suknelę vakaro metu išsirinks.

Dažnai sulaukiame klausimo, kokias sukneles dovanoti? Šios akcijos idėja labai paprasta: moterys dovanoja gražias ir tvarkingas, bet joms jau nebereikalingas sukneles, kurių pačios dėl įvairiausių priežasčių daugiau nebenori vilkėti (netinka dydis, spalva, jau keletą kartų vilkėjo ir pan.).

Galima dovanoti ir šventines palaidines, švarkus, sijonus bei kelnes. O taip pat batelius, papuošalus, aksesuarus ar kitus dalykus, kurie galėtų pradžiuginti ir papuošti kitą moterį artėjančių švenčių proga.

Tad į dovanų surinkimo vietas kviečiame atnešti visų dydžių, formų ir spalvų dovanojimui tinkamus šventinius rūbus. Taisyklė labai paprasta. Prieš dovanodamos paklauskite savęs, ar su šia suknele aš vis dar jaučiuosi graži ir pasipuošusi? Jei taip, drąsiai dovanokite žinodamos, kad kita moteris jausis taip pat – graži ir pasipuošusi.

Baigiamasis šios iniciatyvos renginys įvyks gruodžio 15 d. 12 val. Kėdainių Daugiakultūriame centre (Senosios Rinkos a. 12, Kėdainiai). Kviečiame dalyvauti visas moteris! Mes suprantame, kad gyvenimo negandos ir laikini nepritekliai gali ištikti kiekvieną iš mūsų. Todėl mes neklausiame, kaip ar kodėl?

Mes drąsiname ateiti ir labai lauksime tų moterų ir merginų, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių šiandien turi mažiau ir negali sau leisti įsigyti naujos suknelės šventiniam vakarui. Taip pat mes lauksime ir tų moterų, kurios ne tik savo dovanomis, bet ir buvimu šalia bei bendryste gali sustiprinti, įkvėpti ir padrąsinti į šventę atėjusias moteris. Mielosios, mes lauksime Jūsų visų! Renginys NEMOKAMAS.

Šventinio renginio metu atėjusias moteris pasitiks savanorių komanda ir palydės prie padovanotų suknelių, batelių bei kitų aksesuarų. Čia moterys netrukdomos galės išsirinkti ir pasimatuoti sau patikusį rūbą. Kirpėjų ir vizažisčių komanda bus pasirengusi dailiai sušukuoti plaukus bei padaryti šventinį makiažą. Taip pat vakaro metu moterų lauks įvairūs skanėstai, arbata ir kava, todėl moterys galės ne tik išsirinkti ir pasipuošti patikusia šventine suknele, bet ir pabendrauti tarpusavyje bei pasidalinti vakaro įspūdžiais.

Ne vienam gali iškilti klausimas, kur dėsime po šventinio renginio likusias sukneles? Pernai metų patirtis parodė, kad dauguma akcijos laikotarpiu padovanotų suknelių savo naujas šeimininkes suras dar šventinio vakaro metu.

Likusios suknelės bus perduotos Kėdainių rajono moterų krizių centro įsteigtam „Daiktų bankui“, iš kurio, iškilus poreikiui (šimtadieniui, išleistuvėms, vestuvėms, krikštynoms), sau tinkančią suknelę nepriteklius patiriančios moterys galės išsirinkti visus ateinančius metus arba tol, kol turėsime neišdovanotų suknelių. Akcijos organizatorės pažada – nė viena Jūsų padovanota suknelė neprapuls ir neliks nepadovanota tai moteriai, kuriai jos reikia labiausiai.

Jei tik turite idėjų ir pasiūlymų, kuriais galėtumėte prisidėti ir praturtinti mūsų organizuojamą šventę, prašome rašyti Kėdainių rajono moterų krizių centrui adresu mkcentras@gmail.com arba skambinti šios iniciatyvos kuratorėms: Jurgitai 8 613 94 454 ir Kristinai 8 653 52 158. Mielai Jus išklausysime!

Organizatorių inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.