Net 281 kūrybinis, pasitelkiant įvairią medžiagą ir techniką atliktas darbas pristatytas Kėdainių krašto dailės draugijos narių ataskaitinėje parodoje „Tradicinių amatų atspindžiai šiuolaikinėje dailėje“. Darbais iki sausio 5-os dienos bus galima pasigrožėti Arnetų namuose. 

Keramikės J. Grigarienės kūriniai spinduliuoja artėjančių didžiųjų žiemos švenčių nuotaiką ir dvasią.

Keramikės J. Grigarienės kūriniai spinduliuoja artėjančių didžiųjų žiemos švenčių nuotaiką ir dvasią.

Per du pastato aukštus išdėstytose erdvėse lankytojai turi galimybę pasigrožėti 32 draugijos narių kūriniais.
„Šie 2015 metai yra skirti tradiciniams amatams, tad parodai buvo pasirinkta būtent amatų tema“, – pasakojo draugijos pirmininkė Albina Mackevičienė.
Tiesa, draugijos narių gretos yra žymiai didesnės – yra menotyrininkų, yra ir garbaus amžiaus narių, kurių dalis savo meninių darbų parodai jau nepristatė. Tad, pasak pašnekovės, parodoje dalyvauja visi aktyvūs draugijos nariai.
Arnetų namuose galima išvysti tapybos bei taikomosios dailės darbų.
„Antrajame aukšte eksponuojami tapybos darbai, pirmajame – taikomosios dailės. Turime išsiuvinėtų kryželiu darbų, vytinių juostų, keramikos, darbelių, pintų iš šiaudelių ir vytelių, drožinių iš medžio. Taip pat galima pasigrožėti vilnos vėlimo, filingo technika atliktų darbų, taip pat odinėmis rankinėmis, žvakėmis, atvirukais, riešinėmis, eksponuojamos ir dvejos kanklės. Štai ant sienos matome darbus, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo tarsi nutapyti, tačiau iš tiesų yra išsiuvinėti karoliukais. Akivaizdu, kad darbų spektras labai platus“, – šyptelėjo draugijos pirmininkė.
Tarp draugijos narių yra įvairaus amžiaus kūrėjų – tiek ir garbaus amžiaus, tiek ir visai jaunų, 20-metį perkopusių.
Pirmą kartą savo darbus pristatė Julija Baltruškevičiūtė (šilko tapybos darbai), Lilija Usevičienė (žvakės), Saulius Šidlauskas (vytelių pynimas), Liucija Saveikienė (tapybos darbai).

Užbūrė keramika
Keramikei Jurgitai Grigarienei ši paroda – jau ne pirmoji. Išskirtinio dizaino ir akį traukiantys jos keramikos darbai buvo eksponuoti ir užsienyje.
„Parodai pristačiau tris savo darbelius, kuriuos kūriau įkvėpta kalėdinės nuotaikos ir dvasios. Viską kuriu tik rankomis“, – iš balto molio nulipdytus ir glazūra padengtus dekoratyvinius darbelius rodo menininkė.
„Kurdama niekada nieko neplanuoju, nedarau eskizų – tiesiog atsikeliu ryte ir, jei būna gera nuotaika, kuriu. Labiausiai mėgstu kurti artimiems žmonėms, draugams – į visus savo darbus įdedu ir rankų šilumos, ir širdies“, – pasakojo J. Grigarienė. Kurti keramikos darbus yra visada įdomu dar ir dėl to, kad niekada nežinai, koks bus galutinis rezultatas – darbą ištraukus iš krosnies jis gali būti visai kitokios spalvos, nei tikėtasi.

Sertifikuota amatininkė L. Steponavičienė prie savo vytų juostų.

Sertifikuota amatininkė L. Steponavičienė prie savo vytų juostų.

Mūsų paveldas – vytos juostos
Savo darbus parodoje eksponuoja ir vytinių juostų sertifikuota amatininkė Loreta Steponavičienė.
„Vytinių juostų kūrimu užsiimu jau ne vienerius metus. Juostos populiarios tarp folkloro kolektyvų, džiugu, jog jomis vis noriau puošiasi ir mūsų jaunimas. Vienai juostai nuvyti reikia apie 10 valandų, tad procesas tikrai nėra greitas. Na, o idėjų semiuosi iš muziejaus fondų, bendraujame su Lietuvos liaudies buities muziejaus darbuotojais, verčiame ir ieškome archyvuose. Žinoma, idėjų pasisemiu ir bendraudama su kolegomis tautodailininkais“, – šypsojosi sertifikuota amatininkė L. Steponavičienė.

srtf-kulturos-versmes

Panašios naujienos