„Klausos negalią turinčių žmonių įdarbinimas – vienas geriausių mūsų įmonės priimtų sprendimų. Šie darbuotojai aktyvūs, organizuoti bei uolūs“, – sakė LTP „Texdan“ vadovė Saulė Misevičienė. 

Bendrovėje LTP „Texdan“ dirba nemažai klausos negalią turinčiųjų žmonių. Įmonės direktorė S. Misevičienė (sėdi pirmoje eilėje, kairėje) teigė, kad kurtieji – vieni stipriausių ir uoliausių darbuotojų.

Bendrovėje LTP „Texdan“ dirba nemažai klausos negalią turinčiųjų žmonių. Įmonės direktorė S. Misevičienė (sėdi pirmoje eilėje, kairėje) teigė, kad kurtieji – vieni stipriausių ir uoliausių darbuotojų.

Kėdainių bendruomenės socialiniame centre vyko Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminės organizacijos ataskaitinis susitikimas. Jo metu, jau 20 metų organizacijos pirmininke dirbanti Veronika Gilienė pristatė 2015 metais nuveiktus darbus bei veiklas. Į susitikimą atvyko dalis narių, kurių šiai dienai yra 93. Rajone šiuo metu yra 163 klausos negalią turintys asmenys.

Mokosi vairavimo
Susitikimo metu buvo galima pasigrožėti organizacijos narių kūryba – fotografijomis, mezginiais, dirbiniais iš odos, popieriaus, įvairiais rankdarbiais.
„Džiaugiuosi, kad mes vykstame į kitus miestus, kur žmonės gali vienas su kitu pabendrauti, dalyvaujame įvairiosiose sportinėse varžybose, seminaruose, susitikimuose. Išvykos, manau, yra reikalingos, mat jų nariai pasisemia puikių emocijų, idėjų. Bendraujame ir su užsieniečiais – danais, švedais, rusais, moldavais“, – šypsojosi V. Gilienė.
Kurtieji aktyvūs visuomenės nariai – bene pusė visų organizacijos narių dirba, o viena užsispyrusi mergina šiuo metu mokosi vairavimo kursuose. „O jai, beje, visai neblogai sekasi. Dabar ji kremta vairavimo teoriją“, – sakė pirmininkė. Ji pridūrė nuolat siekianti, kad žmogus gyventų visavertiškai, o jaunas žmogus – puikiai pasiruoštų būsimam gyvenimui.

Nesėdi ištiesę ranką
Daugiausiai organizacijos narių dirba LTP „Texdan“ įmonėje. Jos direktorė trumpai papasakojo, kaip prasidėjo draugystė su klausos negalią turinčiaisiais. „Prieš kelerius metus atėjo darbintis jaunas klausos negalią turintis vaikinas. Tačiau jį darbinti atsisakėme – manėme, kad jis nespės su visais, jam čia dirbti bus per sunku. Tačiau vaikino būta išties atkaklaus, tad nusprendėme surizikuoti. Šiandien šis vaikinas dirba pas mus ir galiu drąsiai pasakyti, kad jis yra stipriausias mūsų darbuotojas“, – šypsojosi S. Misevičienė. Vėliau įmonėje įsidarbinti buvo pakviesta ir daugiau kurčiųjų.
Į susitikimą taip pat atvyko ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis. Kurčiuosius sveikino ir Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorė Rūta Kaupienė.
Koncertinę programą dovanojo ansamblis „Spindulys“ – nors melodijų kurtieji ir negirdėjo, tačiau skambius dainų žodžius jiems išvertė gestų kalbos vertėjai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.