Kovo 11-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga, visuomeninė organizacija „Sveiki Kėdainiai“ visus kraštiečius pakvietė į pikniką ant Nevėžio upės kranto.

Susiburti, pabendrauti, skaniai pavalgyti, gerai praleisti išskirtinę Lietuvai dieną bendraminčių būryje – Kėdainių visuomenininkai tikisi kartu su kėdainiečiais kurti naujas ir kitokias valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, kurios būtų patrauklios daugeliui žmonių.

Pasak visuomenininkės, asociacijos „Sveiki Kėdainiai“ narės Justinos Kočetovos, tokie renginiai – puiki vieta visiems susiburti, pabendrauti, artimiau susipažinti.

„Norime kurti naujas, kitokias šventimo tradicijas, kurios pritraukia tuos žmones, kurie neina į valdiškus renginius, kuriems norisi kažko įdomesnio, tiems, kuriems reikia bendruomeniškumo, bendrumo. Džiaugiamės, kad Nevėžio krantinėje susirinko laisve alsuojantys kėdainiečiai – vienu metu suskaičiavome net 100 dalyvių! Trumpam pikniką buvo aplankęs ir meras Saulius Grinkevičius, tuo parodydamas, kad jam ne svetima ir tokia laisvės išraiška. Tikiu, kad jam renginiai be oficialių kalbų yra labiau prie širdies ir kad jis ateityje taip pat sudalyvaus mūsų renginiuose, kuriuose kaklaraištis nebūtinas“, – šypsojosi pašnekovė. Ir nors tą pavakarę oras ir buvo vėsokas, buvo akivaizdu – laisvei blogo oro nėra.

Pasak J. Kočetovos, gausiai į pikniką rinkęsi kėdainiečiai įrodė, kad tokių, bendruomenę buriančių renginių poreikis yra nemažas. „Mūsų asociacija yra pilietiška ir visuomeniška, tad jei matysime, kokių renginių norime patys, juos suorganizuosime ir, žinoma, prisijungti pakviesime ir kėdainiečius“, – sakė J. Kočetova.

Prieš kelias savaites, Vasario 16-osios proga asociacija kraštiečius pakvietė į žygį nepriklausomybės keliais Kėdainiuose – pasivaikščiojimas su istoriku Vaidu Baniu pavykęs puikiai, sutraukęs net kelis šimtus žinių ištroškusių kraštiečių.

Pikniko metu pakilią nuotaiką kūrė ir Kėdainių radijo stotis CENTRO FM, leidusi nepriklausomybės laikų muziką ir dainas. Eurikos Masytės, Fojė, Anties, Vytauto Kernagio, Poliarizuotų stiklų ir kitos to laikmečio dainos kūrė ir stiprino pakilią ir pilietišką nuotaiką.

(Audriaus Stašaičio nuotr.).

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.