Pastarąjį dešimtmetį vis garsiau diskutuojama, ką daryti su daugiabučių namų kiemais, kad juose be pykčių ir pažeidimų gyventojai galėtų parkuoti savo automobilius.

Iš tiesų automobilių parkavimo problema egzistuoja. Ar ją galima išspręsti? Kėdainių miesto seniūnas Valentinas Tamulis sakė, jog gražių pavyzdžių, kaip, nepažeidžiant nustatytų tvarkų, taisyklių ir įstatymų, tvarkytis kiemuose, tikrai yra. „Juk matome tvarkingą Mindaugo gatvės 16 namo kiemą. Ten gyventojai jau prieš kelerius metus prasiplėtė aikštelę, už darbus patys sumokėjo, išsidalijo vietas. Iš dalies parkavimo problemą to namo gyventojai išsprendė“, – sakė V. Tamulis.
Tad ką daryti ir kitų namų gyventojams, kad jie galėtų apsaugoti savo namų kiemus nuo automobilių grūsties ir išvengtų baudų už mašinų statymą ant žaliosios vejos. Juk dabar yra tokių savavališkai bandytų praplėsti aikštelių. „Pasitaiko atvejų, kad savavališkai aikštelės praplėstos. Kaimynai susipyksta, kai mašinos jose nebetelpa, pradeda skųsti vieni kitus pareigūnams ir baudas moka visi be išimties. Mūsų siūlymas – susitvarkyti viską pagal reikalavimus ir būti tikrais savo namų kiemų šeimininkais“, – sakė miesto seniūnas.
V. Tamulis aiškiai išdėstė, kokia yra automobilių atovėjimo aikštelių prie daugiabučių namų praplėtimo eiga. „Turbūt jau visi girdėjo, kad prie daugiabučių namų yra parengti detalieji planai. Tad namų bendrijų pirmininkams ar gyventojų atstovams reikia tuos planus pasiimti ir išsianalizuoti. Turint planą reikia kreiptis į specialistus ir atlikti kadastrinius matavimus. Su matavimais tenka kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos Kėdainių skyrių dėl žemės sklypo nuomos arba išpirkimo. Nuoma galima iki 99 metų, o išsipirkimo terminas – iki 10 metų. Po to turėtų būti rengiamas automobilių stovėjimo aikštelės techninis projektas. Jį turint reikia kreiptis į Kėdainių rajono savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyrių su parengta technine byla dėl leidimo statybai gavimo. Jį gavus, galima pradėti aikštelės įrengimo darbus. O baigus ją įrengti pagal pasirinktus pageidavimus belieka kreiptis į Registrų centrą dėl aikštelės užregistravimo“, – visus būtinus žingsnius detaliai išvardijo miesto seniūnas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.