Kėdainiuose apsilankiusi socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė susitikusi su savivaldybės vadovais ir seniūnais diskutavo apie tai, kuo bus keičiami viešieji darbai.

Susitikime su socialinės apsaugos ir darbo viceministre Egle Radišauskiene dalyvavusių kėdainiečių manymu, viešuosius darbus labai skubama pakeisti užimtumo didinimo programomis.

„Jau yra aišku, kad nuo šių metų vidurio gana ilgai gyvavusių viešųjų darbų neliks. Juos turėtų pakeisti užimtumo didinimo programos. Įvairūs atsakingi specialistai ne kartą yra įvardiję, kad viešieji darbai įtraukia tik nekvalifikuotus bedarbius ir tai labai laikina užimtumo priemonė. Naujoji Vyriausybė siekia į darbo rinką įtraukti kuo daugiau žmonių, ypač ilgalaikių bedarbių. Norime viešuosius darbus pakeisti efektyvesnėmis užimtumo priemonėmis. Pagal numatytas tvarkas bus atsižvelgta į kiekvieno regiono nedarbo lygį ir skirtos dotacijos. Tad savivaldybės pačios spręs, kokių ir kiek programų joms reikia“, – susitikime su kėdainiečiais sakė viceministrė E. Radišauskienė.
Susitikime dalyvavę kėdainiečiai sakė, kad noras išstumti viešuosius darbus yra skubotas ir tai panašu į kažko darymą vardan darymo. „Laiko paruošti užimtumo didinimo programas duota labai mažai. Jas būtų įmanoma įgyvendinti, jei ministerija palengvintų tvarkas. Be to, neaišku, kaip tos programos bus vertinamos. Panašu, kad Kėdainiams toks modelis nebus naudingas, nes mūsų rajone gana nedidelis nedarbas, o programoms lėšas planuojama skirti atsižvelgus į bedarbystės lygį. Manau, jog tikslinga būtų užimtumo didinimo programų įgyvendinimą pradėti nuo 2018 metų, o iki to laiko būtų galima gyventi su pratęstais viešaisiais darbais“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis.
Susitikime dalyvavę Darbo biržos atstovai domėjosi užimtumo didinimo programų parengimo ypatumais ir vertinimu. Be to, diskutuota ir apie paslaugų kvitų efektyvumą.
Rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė, apžvelgdama susitikimą su socialinės apsaugos ir darbo viceministre Egle Radišauskiene, sakė, jog būtų labai gerai, kad ministerija išgirstų savivaldos nuomonę: „Pokyčiai, kurie liečia viešuosius darbus, yra labai svarbūs. Šiandien sutarėme, kad permainos toje srityje yra gana skubotos. Aišku viena, kad viešųjų darbų nuo metų vidurio neliks. Jei mes neparengsime naujų užimtumo didinimo programų, galime likti be paramos toje srityje. Būtų labai gerai, kad po netrukus vyksiančių visų savivaldybių atstovų ir ministerijos vadovų diskusijų, šiuo klausimu atsirastų daugiau aiškumo.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.