Nuotraukose užfiksuotose akimirkose akivaizdu, jog lietuvaičiai net ir tremtyje aktyviai žaidė ir mylėjo krepšinį

Lietuviai ir krepšinis jau seniai tapo neatskiriamu vienetu. Tuo galima įsitikinti aplankius Kėdainių rajono savivaldybės M. Daukšos viešosios bibliotekos erdvėse eksponuojamą parodą „Krepšinis sovietų lageriuose ir tremtyje”, kurią parengė ir į Kėdainius atvežė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. 

Nuotraukose į mus žvelgia jauni, sportiški, šypsenomis pasipuošę jaunuoliai, ir, jei ne užrašai prie nuotraukų, bylojančių, kurioje tremties vietoje darytos fotografijos, būtų sunku iš pirmo žvilgsnio suprasti, kad jos darytos ne gimtojoje Lietuvoje.

Kėdainietis Jonas Šleževičius su didžiuliu susidomėjimu apžiūrinėjo kiekvieną nuotrauką. Jis – buvęs tremtinys, į tolimąjį Sibirą išvežtas dar kai buvo 16-metis paauglys.

„Labai dėkui visiems, kurie parengė ir į Kėdainius atvežė šią parodą. Pats tremtyje aktyviai žaidžiau krepšinį ir įsivaizduokite,kelioješ parodos nuotraukų radau net ne vieną savo pažįstamą. Gal kiek paieškojęs kurioje nuotraukoje pamatysiu ir save”, – šypsojosi vyras.

Kėdainietis Jonas Šlevičius su atida peržiūri kiekvieną nuotrauką: „Tiek daug atsiminimų iškilo. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie šios parodos atidarymo Kėdainiuose”.

Paprašytas jis noriai dalinosi savo prisiminimais iš tremties metų, kurių vienas ryškiausių teigiamų atsiminimų – krepšinis.

„Net ir būnant tremtyje, likdavo laiko ir šokiams, ir kultūriniams renginiams ir, žinoma, krepšiniui. Patys savo iniciatyva burdavomės į komandas. O ir žaisdavome ne krepšinio, bet tinklinio kamuoliu. Žaisdavome ne tik tarpusavyje, tarp lietuvių – vėliau varžydavomės ir su kitų tautybių žaidėjais, dažniausiai ukrainiečiais, taip pat rusais. Būdavo visaip, bet dažniausiai tokius susitikimus laimėdavo lietuviai”, – prisiminimais dalinosi vyras.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.