Filmą apie J. Juškytę kūrė režisierius J. Lingys.

Filmą apie J. Juškytę kūrė režisierius J. Lingys.

Kėdainių krašto muziejuje vyko mokyklų ir visuomenininkų kraštotyrininkų, muziejininkų, švietimo ir kultūros darbuotojų susirinkimas, kuriame susirinkusieji aptarė kraštotyrininkų veiklos turinį, galimybes ir perspektyvas.

Renginio metu buvo pristatytas režisieriaus Justino Lingio (Vilnius) naujas dokumentinis filmas „Vyrų šešėlyje“. Šiame filme buvo pristatytas iš Pernaravos kilusios Jadvygos Juškytės gyvenimas, jos svarus indėlis į kultūrą, švietimą.

Jadvyga Juškytė – prozininkė, pedagogė, daraktorė, knygnešė, tautosakos rinkėja, tautinio atgimimo veikėja. J. Juškytė dirbo mokytoja Ginkūnų grafų Zubovų pradinėje mokykloje, buvo Pernaravos pradžios mokyklos vedėja. Platino lietuvišką spaudą, „Širšės“ slapyvardžiu rašė straipsnius į tuometinius laikraščius ir žurnalus. 1894 m. su Gabriele Petkevičaite-Bite įsteigė „Žiburėlio“ draugiją neturtingiems moksleiviams ir kultūros darbuotojams remti. Parengė kelis vadovėlius mokykloms : „Vaikų skaitymėliai“ (1905), „Lietuviškieji diktantai pradedamosioms mokykloms“ (1907 m.) ir kt.

Susirinkime dalyvavo kultūros darbuotojai, kraštotyrininkai.

Susirinkime dalyvavo kultūros ir švietimo darbuotojai, kraštotyrininkai, muziejininkai.

Apie šią istorinę asmenybę susirinkusiesiems dar papasakojo ir jos gyvenimu besidominti Loreta Andriulienė.

Renginio metu nacionalinę mokinių ir jaunimo kraštotyros 2016–2018 metų ekspediciją pristatė Arvydas Ščiukaitis – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus metodininkas.

Apie Lietuvos kraštotyros draugijos veiklos linkmes kvietė diskutuoti Irena Seliukaitė – Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento direktorė, Lietuvos kraštotyros draugijos pirmininko pavaduotoja, valdybos narė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.