Praėjusį šeštadienį į Vilainių seniūnijoje esantį Repengių kaimą rinkosi krašto bendruomenių atstovai – čia vyko jau ketvirtasis Kėdainių krašto bendruomenių sąskrydis. Į jį susirinko pačios ištvermingiausios bendruomenės, mat dėl tądien lijusio lietaus dalis bendruomenių į šventę neatvyko. 

Tiskūnų jaunimas su trijų spalvų – geltonos, žalios ir raudonos – spalvų balionais. Netrukus šie balionai buvo paleisti į dangų, taip atidarant sąskrydžio šventę.

Nuotaikingą bei įvairių pramogų kupiną sąskrydį organizavo Vilainių seniūnijos bendruomenės, seniūnijos ūkininkai bei Tiskūnų bendruomenės jaunimas. Iš viso į sąskrydį atvyko 20 rajono bendruomenių, tad vienoje vietoje šventė per 150 dalyvių.

Gyvina kaimo gyvenimą
Šventėje nepraleido progos apsilankyti ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius. Savivaldybės vadovas asmeniškai ir betarpiškai bendravo su šventės dalyviais, noriai vaišinosi bendruomenių atsivežtais gardumynais, kuriais buvo nukrauti visi stalai.
„Esant progai aš visada giriu mūsų kaimiškąsias bendruomenes. Jos visos aktyvios, bet kartu ir skirtingos bei savitos. Šis bendruomenių judėjimas atgaivino kaimus, suvienijo gyventojus, gyvenvietėse pagyvėjo kultūrinis, sportinis gyvenimas. Mums visiems reikia dėti visas įmanomas pastangas, kad bendruomenės liktų stiprios, aktyvios, kad žmonės norėtų bendrauti. Džiugu, kad toks sąskrydis vyksta jau ketvirtąjį kartą. Na, kadangi oras mūsų nelepino, į šventę atvyko patys drąsiausieji. Tačiau ne oras svarbiausia – svarbiausia yra gera nuotaika bei šalia esantysis“, – kalbėjo Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

„100 gerų darbų Lietuvai“
Kėdainių rajono vietos veiklos grupės (VVG) vadovė Aušra Vaidotienė pažymėjo, kad visos bendruomenės yra aktyvios ir nuolat deda daug pastangų, kad gyventi būtų gera ir jauku.

Ne tik Saviečių bendruomenės atstovai, bet ir kiti šventės dalyviai nė kiek nesibaimino lietaus: „Mes nuo ankstyvo ryto jau du kartus spėjome sulyti“, – geros nuotaikos nestokojo Saciečių gyventojai.

„Bendruomenės nuolat generuoja įvairias idėjas, tad džiugu, kad turime daug verslumo pavyzdžių. Jos nori kurti ne tik savo materialinę bazę, bet ir bendruomeninius, socialinius verslus. Visos bendruomenės yra aktyvios, pasirinkusios vieną kurią nors veiklos kryptį: vienos eina sveikos mitybos linkme, kitos labiau linksta į sportą, dar kitos daugiau užsiima su jaunimu“, – minėjo A. Vaidotienė.
Be to, grupė inicijavo akciją – „100 gerų darbų Lietuvai“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
„Kiekviena bendruomenė nuolat daro gerus darbus, tad norime, kad jie būtų įamžinti ir perduoti ateinančioms kartoms. Kokie tie darbai? Paprasti, tačiau suartinantys vieni kitus. Tai gali būti talka su kaimynais, smagiai praleistas laikas su seneliais, pačios įvairiausios kaimo šventės. Prašysime bendruomenių narių atsiųsti mums nuotraukų, mes savo nuožiūra išrinksime geriausias ir surengsime jų parodą“, – gražią iniciatyvą pristatė pašnekovė.

Lietus dalyvių neišgąsdino
Ketvirtojo sąskrydžio organizatorė Tiskūnų bendruomenė šiuo metu ruošiasi įgyvendinti naują sumanymą, kurio tikslas – žmonės, gyvenančius didžiuosiuose šalies miestuose, supažindinti su kaimu.

Meras betarpiškai bendravo su visais šventės dalyviais.

„Norime vystyti pažintinį turizmą, parodyti, kuo gyvena, kuo kvėpuoja kaimas. Tam jau esame paruošę ir vaikams, ir suaugusiesiems įvairių užimtumo priemonių. Iš viso tokie sąskrydžiai kiekvienai bendruomenei yra labai naudingi – pabendraujame, pasidaliname patirtimi. Džiugu, kad visi kartu labai gražiai sugyvename“, – šypsojosi Vida Vansevičienė, Tiskūnų bendruomenės centro pirmininkė.
Lietaus nepabūgę sąskrydžio dalyviai džiaugėsi įvairių vokalinių ansamblių, liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ bei popchoro „Perliukas“ koncertu.
Vėliau vyko bendruomenių sporto varžybos. Daugiausia dalyvių panoro sudalyvauti ir rankų miklumą pademonstruoti smiginio rungtyje. Rankų laužimo rungtyje prie nedidelio, tačiau tvirto stalelio jėgas išbandė net keletas moterų ir merginų, nepabūgusių varžytis ir su vyriškiais. Smagiausia rungtis pasirodė virvės traukimas, joje dalyvavo ir maži, ir dideli.

Josvainių seniūnijos bendruomenės nariai prie bendro stalo nestokojo geros nuotaikos.

„Lietus mūsų tikrai neišgąsdino. Nuo pat ankstyvo ryto, nuo šeštos valandos, kai pradedame savo ūkio darbus, jau buvome suliję gal du kartus“, – nusijuokė Saviečių bendruomenės pirmininkė Rita Borijinskienė.

Jau žinoma kita sąskrydžio vieta
Vėliau burtų keliu buvo išrinkta kita bendruomenė, kurioje kitais metais vyks bendruomenių sąskrydis. Ja tapo Gudžiūnų seniūnija!
Šiuo metu iš viso rajone veikia 56 kaimiškosios bendruomenės. Didžiausias jų kūrimosi bumas vyko 2010–2012 metais, paskutinė jų įkurta 2016 metais – tai Devynduonių bendruomenė.
Kėdainių krašto kaimo bendruomenių sąskrydžiai organizuojami bendradarbiaujant su rajono seniūnijomis, Kėdainių rajono vietos veiklos grupe, kultūros centrais bei kitomis rajono bendruomeninėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.
Pirmasis Kėdainių rajono bendruomenių sąskrydis vyko 2013 m. Kunionių kaime, 2014 m. – Krakėse, 2015 m. Gaisų – kaime, Truskavos sen., o 2016 m. – Josvainių seniūnijoje, Angirių kaime. Tąkart šventė buvo pavadinta „Baltos staltiesės diena“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.