„Have a nice day“ („Linkiu geros dienos“) – taip vadinasi kėdainiečio Juozo Galicino sugalvota akcija. Jaunas vyras, šiuo metu gyvenantis Londone, originaliu būdu bando praskaidrinti ir bent akimirkai pradžiuginti šio didmiesčio benamių gyvenimą. Lietuvis įsitikinęs – darydamas gera kitam, neabejotinai žymiai geriau jautiesi ir pats. 

Kėdainietis J. Galicinas (dešinėje) tikina, kad darydamas gera kitam ir pats jautiesi geriau.

Kėdainietis J. Galicinas (dešinėje) tikina, kad darydamas gera kitam ir pats jautiesi geriau.

Jau aštuonerius pastaruosius metus Londone gyvenantis J. Galicinas iki tol gyveno Kėdainiuose, P. Lukšio gatvėje, tad užtikrintai save vadina kėdainiečiu. Nors pastaruoju metu gerus darbus jis atlieka užsienyje, vyras tikina, kad yra nepamiršęs ir tėvynės – žada, kad panašių gerumo akcijų suorganizuos ir čia.

Idėja kilo skaitant knygą
„Šios mano akcijos esmė yra padėti ir pradžiuginti benamius ir žmones, kuriems šiais laikais nėra lengva. Tad darau tiek, kiek galiu. Taip noriu atkreipti žmonių dėmesį ir parodyti jiems pavyzdį, kad nebūtų abejingi gatvėje esančiam benamiui, kuris pats neišgali nusipirkti maisto“, – sakė lietuvis J. Galicinas.
Jis benamiams aukoja neįprastu būdu – į skaidrią plastikinę dėžutę įdeda ne tik piniginę monetą, bet šalia palieka raštelį su palinkėjimu „Have a nice day“ („Linkiu geros dienos“). Toks aukojimo būdas neįprastas ir negirdėtas – vyras paaiškino, kad idėja sugalvota jo paties, skaitant knygą.
„Aukoti pasirinkau būtent šį būdą, nes kažko panašaus niekur neteko matyti. Tikiuosi, kad taip aukodamas ir palinkėdamas geros dienos dar ir nustebinsiu vargšą, nes turbūt jiems trūksta ne tik pinigų, bet ir gerų žodžių“, – įsitikinęs pašnekovas.
Paklaustas, kaip reaguoja tokias originalias aukas gavę benamiai, J. Galicinas pasakojo, kad visi jie maloniai nustemba, apsidžiaugia ir nusišypso. Nepamiršta ir maloniai padėkoti. Tad vyras teigia esąs įsitikinęs, kad šis sumanymas išties pasiteisino.

Vyras pats sugalvojo originalų ir prasmingą aukojimo būdą – į plastikinę dėžutę įdėti ne tik piniginę monetą, bet ir gražų palinkėjimą.

Vyras pats sugalvojo originalų ir prasmingą aukojimo būdą – į plastikinę dėžutę įdėti ne tik piniginę monetą, bet ir gražų palinkėjimą.

Buria bendraminčius
Norėdamas kuo plačiau paskleisti tokio aukojimo žinią ir suburti bendraminčius, jis socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė viešą grupę „Have a nice day“. Joje patalpinta visa informacija, tad kiekvienas norintysis gali prisijungti ir akciją įgyvendinti savo mieste.
„Dėl šios akcijos susilaukiau nemažai palaikymo, gerų žodžių iš aplinkinių bei raginimo nesustoti. Keletas pažįstamų nori prisijungti – jie žadėjo kažką panašaus pabandyti padaryti ir savo šalyje, taip ši akcija bus įgyvendinta ir kitur“, – džiaugėsi J. Galicinas.
Vyras įsitikinęs, kad aukoti gatvėje gyvenantiems žmonėms reikia – kam gailėti kelių monetų? „Asmeniškai aš manau, kad reikėtų negailėti ir paaukoti, nes mums tai tik kelios monetos, o jiems tai – dideli pinigai. Aš esu laimingas, kad tai darau, kad galiu žmonėms daryti gera, kad galvoju ne vien tik apie savo asmeninę gerovę. Truputį apmaudu, kad Lietuvoje dar yra manančiųjų, jog benamiai yra patys kalti, kad gyvena gatvėje ir kad jiems išvis nereikėtų aukoti. Žmonės nenutuokia apie sunkų gyvenimą, kuris gatvėje gyvenantiesiems susiklostė ne per geriausiai, ir nebūtinai dėl jų pačių „kaltės“. Juk niekada negali žinoti, kaip tau pačiam gali susiklostyti gyvenimas“, – sakė pašnekovas. Tačiau kartu jis išreiškė viltį, kad laikui bėgant vis daugiau žmonių Lietuvoje supras ir padės vargšams.

Darydamas gera kitam, ir pats gerai jautiesi
J. Galicinas žada būdamas tėvynėje nelikti abejingas sunkiau besiverčiantiems žmonėms bei panašią akciją vykdyti ir Lietuvoje.
„Būdamas Lietuvoje žadu būtinai kažką panašaus padaryti kaip ir Londone. Dar aplankysiu vaikų namuose gyvenančius vaikus, taip pat senyvo amžiaus žmones, kuriems nėra lengva, nupirksiu jiems maisto produktų ar kitų būtinų daiktų“, – sakė jis.
Baigdamas pokalbį vyras sakė, kad linkėdamas geros dienos gatvėje gyvenantiems žmonėms jis pats jaučiasi žymiai geriau, tad tą daryti kviečia ir kitus.
„Norėčiau, kad kuo daugiau žmonių prisidėtų prie panašių akcijų. Gal kitiems taip neatrodo, bet juk darydamas gera kitiems, ir pats jautiesi geriau“, – tikino kėdainietis.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Šatrijos Ragana

    Juozai, tu šaunuolis. Po 10 metų pertraukos, išgirdau ką veiki. Atleidžiu tau, kad niekad neatsinešdavai skaitinių knygos ir turėdavom dalintis. 😀 Sėkmės!!! Ir toliau skleisk gėrį, mes prisidėsim.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.