Jau paaiškėjo rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus inicijuotos gyventojų apklausos, kuria siekta objektyviai išsiaiškinti kraštiečių požiūrį į daugiabučių namų aplinkos priežiūrą, rezultatai. 54,3 proc. apklaustų gyventojų pritaria, kad daugiabučiams namams priskirtų teritorijų priežiūrą turi organizuoti patys savininkai.

Kėdainių rajono gyventojai pasisakė už tai, kad daugiabučių aplinką tvarkytų patys savininkai.

Atsiklausė gyventojų nuomonės
Rugpjūčio mėnesį vykdytos apklausos tikslas – išsiaiškinti rajono gyventojų nuomonę apie Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėse, kurias 2016 metų balandžio 29 d. patvirtino rajono taryba, nustatytą pareigą patiems savininkams tvarkyti daugiabučiams namams priskirtas teritorijas.
Kilus diskusijoms dėl to, kas iš tiesų turi prižiūrėti daugiabučiams priskirtas teritorijas – patys savininkai ar seniūnijos, panaudodamos savivaldybės biudžeto lėšas, ir buvo surengta reprezentatyvi gyventojų apklausa.
Savivaldybės ir seniūnijos darbuotojai apklausą vykdė atrankos būdu atrinktų kraštiečių namuose. Kaip atlikti apklausą, metodinę pagalbą suteikė sociologinių tyrimų bendrovė „Baltijos tyrimai“, kuri taip pat suvedė ir statistiškai apdorojo apklausos duomenis bei parengė ataskaitą.
Apklausta 1013 gyventojų – tokios imties apklausos rezultatų patikimumas yra 95 proc. Atsižvelgiant į namų ūkių skaičių kiekvienoje seniūnijoje ir palyginus jį su bendru savivaldybės teritorijoje esančių namų skaičiumi, 49 proc. apklaustųjų sudarė Kėdainių miesto gyventojai, 9 proc. – dotnuviškiai, 8 proc. – pelėdnagiškiai, 7 proc. – Vilainių, po 6 proc. – Josvainių ir Krakių seniūnijų gyventojai. Kitose seniūnijose apklausti gyventojai pasiskirstė taip: Šėtos – 4 proc., Surviliškio, Pernaravos ir Gudžiūnų – po 3 proc., Truskavos – 2 proc.
„Šios Kėdainių krašto gyventojų apklausos rezultatai atsakė ne tik į pagrindinius klausimus, bet ir atskleidė, jog Kėdainių rajono žmonės pasitiki meru Sauliumi Grinkevičiumi“, – teigė bendrovės „Baltijos tyrimai“ vadovė Rasa Ališauskienė.

Pritaria daugiau kaip pusė
Kraštiečių buvo prašoma atsakyti, kuriai nuostatai žmogus pritaria – kad teritoriją prižiūrėtų patys savininkai ar seniūnijos. Apklausa parodė, kad dauguma savivaldybės gyventojų (54,3 proc.) mano, jog daugiabučiams namams priskirtų teritorijų priežiūrą turi organizuoti patys savininkai. Kad šių teritorijų priežiūrą turi organizuoti seniūnijos savivaldybės lėšomis, mano 41,4 proc. apklausoje dalyvavusių gyventojų. 4,3 proc. apklaustų savivaldybės gyventojų šiuo klausimu nuomonės neturėjo.
Kadangi buvo apklausiami tiek daugiabučių, tiek individualių namų gyventojai, šis aspektas taip pat atsispindi apklausos rezultatuose. Nuostatai, kad daugiabučiams priskirtas teritorijas turi prižiūrėti patys savininkai, pritarė beveik trečdalis (27,2 proc.) apklaustų daugiabučių gyventojų ir 76,9 proc. individualių namų gyventojų.
Apklausos rezultatai bus rekomendaciniai savivaldybės tarybai apsisprendžiant, kaip turėtų būti tvarkomos miesto ir kitų gyvenviečių teritorijos.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Lina

    Sveiki, noreciau suzinoti: gyvenu kestucio 9 daugiabutyje, salia namo pastatyti konteineriai- siuksles ir visos statybines medziagos yra vezamos is visu miesto kampu…kaip namo bendrija gali normaliai tvarkytis kada vyksta tokie dalykai…ar mes turime tvarkyt po kiekvieno atvezimo …kada šiuksles skraido po visa aplinka? Gal galima tuos konteinerius perstatyti kitur…juk ne pirma karta yra prasoma…o be to yra ir vietos kur juos iskelt…o ne zmonem po langais i siukles ziuret ir kvepuot ”smarve”…

    Atsakyti
  2. Tomas

    Pažiūrėkit ar tie konteineriai detaliajame plane yra jūsų daugiabučio teritorijoje. Jei taip- rinkite gyventojų (sklypo nuomininkų) parašus ir Skongaliui liepkit išsinešdinti. Juk valdžia pati sako- teritorija jūsų, elkitės kaip šeimininkai.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.