Kas dvejus metus vykstanti teatrų apžiūra-šventė „Šimtakojis“ atkeliavo ir į Kėdainių rajoną. Šiais metais dėl geriausiųjų vardo varžėsi net septynios vaikų ir jaunimo teatrų trupės. Prieš dvejus metus tokių buvo vos dvi. 

Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos spektakliai „Našlaitėlė ir raganos“ ir „Vilko dokumentai“ tapo Kėdainių rajono turo nugalėtojais. Studijos vadovė – Erika Usevičiūtė, jai talkina režisierius Paul Attmere.

Spalvingos dekoracijos ir kostiumai, nuoširdžios pastangos kuo geriau ir paveikiau perteikti savo vaidinamą personažą – visa tai buvo galima pajusti stebint jaunuosius mūsų krašto aktorius, kurių tądien Josvainių kultūros scenoje pasirodė net 70.

Nugalėtojai – krakiškiai
Peržiūrėjus visus pasirodymus, iš 8 parodytų Kėdainių rajono savivaldybės švietimo ir kultūros įstaigų vaikų ir jaunimo teatrų spektaklių išrinkti 2, kurie atstovaus Kėdainių rajono savivaldybei „Šimtakojis 2017“ regioniniame ture. Jis vyks Prienuose kovo 25−26 d. Komisija, peržiūrėjusi visus kruopščiai ir intensyviai repetuotus spektaklius, nusprendė nugalėtojais vaikų grupėje paskelbti Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studiją už spektaklį „Našlaitėlė ir raganos“.

Geriausius pasirodymus rinkusios komisijos pirmininkas J. Andriulevičius (stovi centre) pasveikino visus jaunuosius aktorius bei jų vadovus. Jis teigė, kad pagrindinis vertinimo kriterijus yra paveikumas.

Jaunimo grupėje nugalėtojais paskelbta ta pati Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija bei jų spektaklis „Vilko dokumentai“. Studijos vadovė – Erika Usevičiūtė.

Dalyvavo įvairaus amžiaus vaikai ir jaunimas
„Šimtakojis“ vyksta jau devintąjį kartą. Jis organizuojamas siekiant skatinti vaikų ir jaunimo teatrų veiklą, jį organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su miestų, rajonų, savivaldybių kultūros, kultūros ir švietimo skyriais, kultūros centrais.
Jaunųjų aktorių amžius siekė nuo penkerių iki aštuoniolikos metų. Šiais metais Kėdainių rajono ture dalyvavo Kėdainių

Labūnavos pagrindinės mokyklos dramos būrelio aktoriai pasakojo, kodėl nevalia skriausti paukštelių.

mokyklos darželio „Puriena“ teatras „Zuikučiai“ (režisierė Vilma Jasenkaitė), Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ teatras (režisierės Genė Krivickaja ir Jolanta Tijušienė), Akademijos kultūros centro Dotnuvos skyriaus vaikų teatro grupė (režisierė Danguolė Špokienė), Labūnavos pagrindinės mokyklos dramos būrelis (režisierė J. Ališauskienė), Kėdainių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Polėkis“ (režisierė Genovaitė Gustytė Šaučiūnienė), Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos teatro studija (režisieriai Paul Attmere, Erika Usevičiūtė) bei Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija (Erika Usevičiūtė). Pastaroji konkursui pristatė net du

Kėdainių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Polėkis“ ir jų spektaklis „Neregėtas miestas“.

spektaklius, jie abu ir buvo paskelbti konkurso nugalėtojais.

Teatrai ieško naujų formų
Pasirodymus vertinusios komisijos pirmininkas Jonavos J. Miščiukaitės meno mokyklos teatro mokytojas-ekspertas, Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos prezidentas Jonas Andriulevičius sakė, kad pagrindinis spektaklių vertinimo kriterijus yra paveikumas.
„Vaikų teatrų tikslas – būti savimi, draugauti, nes kiekvienas teatras kelia savo tikslus. „Šimtakojo“ tikslas – parodyti tuos vaikų ir jaunimo teatrus, kurie gali prikviesti žiūrovus, kuriems svarbus meninis lygis, išliekamoji vertė, kuriems spektaklis yra tarsi žinutė. Meno misija –

Scenoje – Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ teatras „Zuikučiai“.

žadinti jausmus, susitapatinti“, – sakė J.  Andriulevičius. Kartu jis teigė pastebėjęs, kad kiekvieną kartą pasirodymai būna vis įdomesni, režisieriai bei aktoriai ieško naujų būdų ir formų, kaip pasirodyti scenoje. „Keičiasi laikai, keičiasi ir teatras. Vis ieškoma naujų formų, nes teatras turi prisibelsti į žmonių širdis“, – šyptelėjo pašnekovas.

Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ teatro jaunieji aktoriai.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.