Šeštadienį Krakių kultūros centre susirinkę jaunieji folkloro mėgėjai šėlo vaikų ir jaunimo festivalyje „Ant Smilgelės krantelio“. Tądien miestelyje vyko dviguba šventė, mat kartu buvo paminėtas ir Krakių kultūros centro folkloro kolektyvo „Smilgelė“ aštuntasis gimtadienis. 

krakes_1861

Festivalyje iš viso pasirodė 140 vaikų ir jaunimo, atvykusių iš įvairių Lietuvos kampelių.

Kolektyvo nariai – jauni, aktyvūs, entuziastingi vaikinai ir merginos džiaugiasi galimybe šokti, dainuoti ir puoselėti lietuvių liaudies kultūrą. Jaunuoliai tikina, kad jiems įdomiausia dainuoti linksmas dainas ir šokti trankius šokius.

Septyni kolektyvai
140 – tiek vaikų ir jaunimo šeštadienį susirinko į Krakes kone iš visos Lietuvos.
„Festivalis „Ant Smilgelės krantelio“ vyko jau ketvirtąjį kartą iš eilės. Šiemet jį pavadinome jau vaikų ir jaunimo folkloro festivaliu, mat anksčiau pavadinime figūravo tik žodis vaikų. Dabar jau ir mūsų pačių ansamblio vaikai tapo jaunuoliais, tad specialiai kvietėmės ir vaikų, ir jaunimo kolektyvus. Juk bendraamžiams įdomiau bendrauti!” – sakė „Smilgelės“ kolektyvo vadovė Jūratė Gudliauskienė.
Festivalyje iš viso dalyvavo septyni kolektyvai: Jonavos KC vaikų folkloro ansamblis „Ramtatukai“ (vad. L. Ratautienė ir J. Margevičienė), Kėdainių KC vaikų folkloro ansamblis „Kleketukai“ (vad. G. Brazinskienė), Kaišiadorių KC vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Žilvita“ (vad. L. Morkūnienė), Sedos KC vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Rėmoliokaa“ (vad. G. Vainutienė), Labūnavos pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Pėdelis“ (vad. D. Dovydavičiūtė), Kauno Jono-Pauliaus II gimnazijos žygeivių-folkloro klubas „Gilė“ (vad. D. Juška ir A. Sinkevičius) bei šeimininkai krakiškiai „Smilgelė“.

Kolektyvą lanko kelios dešimtys vaikų
Daugiausiai kolektyvų susirinko iš Aukštaitijos regiono, tačiau J. Gud­liauskienė pasidžiaugė, kad atvyko svečių ir iš Žemaitijos regiono. „Mes patys atstovaujame Aukštaitijos regionui, tad daugiausiai dalyvių yra būtent iš čia. Labai smagu, kad pas mus atvyko ir kolektyvas iš Sedos, iš Žemaitijos. Šiame festivalyje per ketverius metus žemaičiai dalyvauja pirmą kartą. Jų pasirodymą stebėti labai įdomu, nes tai yra atskiras regionas su savita kultūra, kalba, savitais drabužiais“, – pasakojo „Smilgelės“ vadovė.
Aštuntąjį gimtadienį Krakių kultūros centro kolektyvas pasitiko atsinaujinęs – šiuo metu yra suburta mažesniųjų vaikų grupė, kurioje repetuoja 14 mažųjų. Jaunimo yra 21, tad iš viso „Smilgelės“ kolektyvą lanko 35 vaikai.
„Tikrai nemažai, repetuoti nėra paprasta, tačiau tikiuosi, kad rezultatas scenoje susirinkusių žiūrovų nenuvylė“, – šypsojosi vadovė.
Vėliau, po koncerto, vaikai turėjo progą išvysti Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „Molinis sapnas“ (režisierius Andrius Žiurauskas).

 „Smilgelės“ kolektyvo vadovė J. Gudliauskienė džiaugiasi aktyviais, šauniais ir lietuvišką folklorą mylinčiais jaunuoliais. Šiuo metu kolektyve yra net 35 nariai. Mantas ir Gabrielė mielai dalyvauja renginiuose ir repeticijose.

„Smilgelės“ kolektyvo vadovė J. Gudliauskienė džiaugiasi aktyviais, šauniais ir lietuvišką folklorą mylinčiais jaunuoliais. Šiuo metu kolektyve yra net 35 nariai. Mantas ir Gabrielė mielai dalyvauja renginiuose ir repeticijose.

Jaunimui patinka greitos ir užvedančios liaudiškos dainos
O kokiomis nuotaikomis gyvena patys jaunieji kolektyvo nariai? Gabrielė, į „Smilgelės“ repeticijas einanti antrus metus, sakė, kad kolektyvas yra labai linksmas ir smagus, todėl būti jo dalimi jai labai patinka. „Labai smagu keliauti, kartu dainuoti dainas ir šokti. Man patinka vadovės, jos yra labai linksmos ir entuziastingos. Be to, ir pats kolektyvas yra labai gyvybingas, mėgstame viską daryti ekspromtu. Man pačiai patinka linksmos liaudiškos dainos, linksmi šokiai. Tai labai tinka mūsų kolektyvui, nes esame labai judrūs“, – šypsojosi Gabrielė.
Jai pritarė ir Mantas, sakydamas, kad jam smagiausia šokti porinius šokius bei, žinoma, važinėti į koncertus, bendrauti bei dainuoti jaunatviškas, užvedančias dainas.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.