Šią savaitę policijos pareigūnai, Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai, gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ atstovai skubėjo į Kėdainių Mindaugo gatvės 7-uoju numeriu pažymėtą namą, kur iš netvarka pagarsėjusio gyventojo ne pirmą kartą paimti neprižiūrimi šunys. 

Pareigūnai atvyko vykdydami teismo sprendimą – iš kėdainiečio Antano Širvinsko paimti šunis. Dėl neprižiūrimų gyvūnų atsakingos institucijos buvo gavusios ne vieną miestelėno skundą.

Namų kieme – netvarka
„Labai gaila to garbaus amžiaus žmogaus. Kėdainiečiai žino, kokį gyvenimą jis gyvena – kaupia įvairius daiktus bei glaudžia daugybę šunų. Jam tai atrodo normalu. Senolis dėl gyvūnų nepriežiūros ir netvarkos baustas daugybę kartų, nuolat moka baudas, tačiau savo elgesio nekeičia. Pernai iš jo namų buvo išvežti šunys, šįmet sodyboje vėl radome vienuolika šunų. Septynis palaidus, nuolat lakstančius kieme, paėmė gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“

Apleistų namų savininkas nenorėjo pareigūnams atiduoti augintinių.

atstovai. Likusieji bus išvežti artimiausiu metu. Tokių atvejų rajone būna labai retai. Antano Širvinsko noras auginti šunis gana ypatingas, nes vien pašerti augintinius nepakanka. Juos reikia ir skiepyti, prižiūrėti, su jais užsiimti“, – sakė Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys.

Šunys puolė šeimininką
Pasak gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ koordinatorės Gretos Linkės, labai gaila, kad šis kėdainietis niekaip nesuvokia, kad nesugeba tinkamai pasirūpinti šunimis: „Atsakingos institucijos gavo keletą pranešimų apie Mindaugo gatvės 7-ojo namo problemas. Buvo skundžiamasi, kad toje sodyboje daugybė neprižiūrėtų šunų, kurie ne tik patys kenčia, bet ir puola praeivius bei kaimynus. Sutarę su pareigūnais nuvykome į vietą. Iš pradžių šeimininkas nelabai norėjo skirtis su augintiniais, bet jam buvo paaiškinta, kad tai daroma teismo sprendimu. Tik pagalvokite, kaip tie šunys gyveno, jei jie kandžiojo patį šeimininką. Mes nepririštus šunis surinkome ir išvežėme kolegoms į Kauną laikinai pagloboti.

Kėdainiečio Antano Širvinsko valdos primena sąvartyną.

Vėliau bus sprendžiamas gyvūnų likimas. Akivaizdu, kad šunys nėra sulysę, jie maitinami, bet kitokio dėmesio jie nesulaukia. O tai jau nėra gerai. Mes paėmėme pikčiausius šunis, dar šią savaitę aplankysime tą sodybą ir išvešime likusius augintinius. Antanas Širvinskas priglaudžia paprastus mišrūnus kiemsargius šunelius, net nepagalvodamas, kokia tai atsakomybė. Jei šunys nekeltų grėsmės aplinkiniams, viskas būtų gerai, bet dabar matome, kad ir pats šeimininkas kenčia nuo jų.“

Kiemas užverstas šlamštu
Problemų šiame name aplinkiniai gyventojai mato ne tik dėl neprižiūrėtų šunų. Maždaug prieš metus miesto seniūnas Valentinas Tamulis, pasitelkęs Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiuosius specialistus Žydrę Krivičienę ir Ričardą Boreišą, organizavo beverčio šlamšto išvežimą iš apkrauto kiemo. Tąkart buvo išvežtos kelios priekabos įvairių šiukšlių, tačiau po metų kiemas atrodo panašiai – jis vėl iš naujo apkrautas įvairiomis „gėrybėmis“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.