Andrius Navickas, filosofijos daktaras, Seimo narys

Jei apie tai, kas vyksta Kėdainių krašte, spręsti tik iš nacionalinės žiniasklaidos, tai yra žudikų, vagių ir korumpuotų politikų kraštas.

Kiekvieną kartą, kai atvykstu į mylimą Kėdainių kraštą, negaliu atsistebėti, kiek čia gražių dalykų vyksta, apie kuriuos įtakingoji žiniasklaida tyli, bet pastebi tik kiekvieną incidentą ar įvykusią nelaimę. Kurį laiką galvojau, kad Kėdainiams paprasčiausiai apmaudžiai nesiseka, raginau bičiulius kėdainiečius aktyviau dalintis viskuo, kas vyksta gražaus ir prasmingo. Deja, šiandien man tai jau veikiau atrodo tendencija, apie kurią dera garsiai kalbėti.

Tai, kas įvyko Kėdainiuose per praėjusius savivaldos rinkimus, buvo daugeliui netikėta. Tie, kurie laikė Kėdainių kraštą savuoju politiniu placdarmu, panašiu kaip šiandien Ramūnui Karbauskiui yra Naisiai, tie kurie buvo įsitikinę, kad tampo visas politines virveles, pralaimėjo ir buvo atverstas naujas politinio gyvenimo puslapis. Puikiai pamenu, kokia euforija švytėjo Kėdainių kultūrininkai, visuomenininkai, tvirtindami, kad dabar jų mieste viskas bus kitaip.

Prabėgus porai metų, galiu drąsiai sakyti, kad Kėdainiai iš tiesų labai pasikeitė. Tačiau visos tikros permainos vyksta lėtai ir reikalauja kantrybės ir vienybės. Kitas dalykas – visoms bendruomenėms, kurioms teko išgyventi sudėtingos politinės priespaudos laikotarpį, tenka kovoti su pavojingu lūkesčiu, kad laisvėjimas automatiškai išspręs visas problemas. Tobulų valdžių nebūna, visi darome klaidas. Demokratinės politikos stiprybė yra galimybė mokytis iš padarytų klaidų, o ne persekioti visus, kurie į klaidas atkreipia dėmesį.

Tačiau faktas, kad per kelis metus Kėdainiuose buvo išlaisvinta daug kūrybinės energijos, prasidėjo svarbūs pokyčiai įvairiose srityse, nekelia abejonių. Tiesa, ne visiems. Nėra sunku ant rankų pirštų suskaičiuoti „buvusius“, kuriems labai norisi per būsimus savivaldos rinkimus pasiekti revanšą. Jiems svarbu kuo plačiau paskleisti vaizdinį, kad Kėdainiuose socialinės piktžolės užgožia viską. Jiems labai svarbu pasakoti apie tai, kad Kėdainiuose viskas blogai ir pretenduoti į naujuosius gelbėtojus.

Esu tvirtai įsitikinęs, kad būtent 2019 metų savivaldybių rinkimai bus itin svarbus pasirinkimas, ar Kėdainiai galutinai nusikratys „politinės baudžiavos“ šleifo ir taps miestu, apie kurį visa Lietuva kalba pagarbiai ir net pavydžiai, ar grįšime prie „saviškių“ revanšo ir totalios kontrolės. Tiems, kas trokšta revanšo, svarbu, kad laisvėjantys Kėdainiai būtų vaizduojami kuo „juodžiau“.

Jei mes svajojame apie tikrai laisvus Kėdainius, turime išmokti džiaugtis kiekviena gražia permaina, dalintis pozityviomis žiniomis su kitais ir turėti kantrybės ir išminties, suprasdami, kad pamatiniams pokyčiams reikia daug laiko, bet labai svarbu, jog judama teisinga kryptimi.

About The Author

Related Posts

12 komentarų

 1. Nematau kuo džaugtis

  Prisidedu prie džiaugsmo dėl senųjų pasitraukimo, bet nė velnio nematau naujųjų kūrybos ar laisvės ar dar ko gero. Nei idėjų, nei darbų. Net labiausiai prieš rinkimus palaikiusieji merą nusivylę juo. Tik negyvenantis Kėdainiuose gali džiaugtis tuo, kad pasikeitė veidai valdžios kabinetuose. To maža. Reikia judėjimo, poslinkių. Pati didžiausia mero klaida padaryta pirmuoju sprendimu, kai jis į patį svarbiausią postą paskyrė žmogų be kompetencijos ir noro dirbti. Pabandykite pabendrauti su platesniu kėdainiečių ratu, tada geriau pajusite, kuo jie džiaugiasi, o kas teliko formaliais pavardžių pasikeitimais ir signalu stabdyti bet kokį judėjimą.

  Atsakyti
 2. Acfsdfds

  Kedainių krašte, spręsti tik iš nacionalinės žiniasklaidos, tai vagių ir korumpuotų politikų kraštas. < Čia turbūt apie save kalbėjo ir apie tuos kurie dirba seime. << avinu šutve pirma į save žiūrėkit ir kalbėkit

  Atsakyti
 3. x

  Nereikia ir laimėjusiems ant laurų užsnūst, reikia rimčiau susiimt. O tai gali vėl svarstyklės persiverst. “Agurkichas” sugrįžta, tai pasistenkit, kad Kėdainiai vėl “kniaziaus tėvonija” netaptų.

  Atsakyti
 4. artioma

  Pajacų šutvė susirinko ir tiek !!! Manau ir tikiuosi neperinks jų antrai kadencijai ?!

  Atsakyti
 5. Nerijus

  Dazniausiai mes esame linke kazka lyginti su kazkuo, tai as prie ” Klestinciu Kedainiu noriu prideti Jonava” du nedideli miesteliai vienas is ju ”naujinosi” iki krizes, kitas po. Ir galiu pamineti tik tai, kad Kedainiai tokiais mazais zingsneliais juda i prieki, kad net siaubas ima, toks vaizdas, kad cia krize niekada nesibaigs ” o gal kai kas tikrai laibai lobsta”. O jei paziuresime i Jonava namai atsinaujina, dviraciu takai tiesiami, papludimys i rengtas, miesto grindinys atnaujintas ir viskas link zmogaus. Auuu Kedainiai prabuskit! Juk cia zmones gyvena ir uz savo idetus darbus nori gauti atsaka!

  Atsakyti
 6. Sfinksas

  Regis Nerijus kaip užmigo prieš penkmetį, taip atsibusti niekaip niekaip negali. išeik į gatvę, apsidairyk, aplankyk parkus, viesas erdves, kurios jau sutvarkytos, prisimink kaip buvo ir gal akys atsivers. O dar jei pasidomėtum, ką ruošiamasi daryti arba jau daroma, tai gal ir tau gyvenimas sviesesnis pasidarytu

  Atsakyti
 7. STP

  Nelemta gerb Audriui būti politiku. Neturi vyrukas gilesnių dalykų įžvalgos. Vyrauja slystantis pavišium reto kėdainių svečio žvilgsnis, stebint gatvę pro langą siurbčiojant kavą. Didžiausias nusivylimas yra ne iš buvusių, o iš tu, kurie už dabartinę valdžią balsavo. Nusivylimas yra baisus, nes naujieji pasirodė tokiais pačiais, kaip ir buvę prieš tai. Audriui dabartinis meras artimas tik tuo, kad jie abu neturi politikų sugebėjimų. Ir abu pateko valdžion per atsitiktinumą. Miestas pateko į visišką stagnaciją kol kas be jokių prošvaisčių.

  Atsakyti
 8. Airida

  Aš manau kad tikrai nėra taip blogai kaip piesia komentatoriai mes su seima pagaliau iseinam i sutvarkytas viesasias erdves, geguciu parka, miesto parka ir t.t. kurie seniau buvo apgailetinos bukles … va norejo kauno g. saligatvi sutvarkyt bet taryba nubalsavo kitaip, o taryba tai ne vienas meras o daugiau nei 20 deputatu… del tu projektu tai kiek suprantu cia yra ,,senosios” valdzios palikimas … jei dp per kelias kadencijas nieko nepadare tai ko mes norim per du metus padarytu…

  Atsakyti
 9. Kėdainietė

  O kokio jūs proveržio tikitės per 2 metus, kai iki tol eilę metų valdė vagys? Pradžioje reikia apsikuopt ir susistyguot darbus, o vėliau rezultatai matysis.
  Galbūt kai kurie sprendimai ir nėra patys geriausi, bet miestas keičiasi, žmonės keičiasi. Roma ne per dieną pasistatė, tad duokim laiko ir Kėdainiams po “oligarchų” valdymo atsigauti..

  Atsakyti
 10. Kai

  Kai žiūrite pro purvinus akinius, tai ir nematote ženklių pasikeitimų Kėdainiuose.Išsiplaukim akinius, ponai!

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.