Į laikraščio „Kėdainių mugė“ redakciją kreipėsi keli kėdainiečiai, kuriems rūpėjo sužinoti, kodėl liepos 6-osios vakare Tautišką giesmę kėdainiečiai giedojo ir rotušės kiemelyje, ir Didžiosios Rinkos aikštėje.

Atsakymą į šį klausimą pateikė Kėdainių kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė: „Valstybinių švenčių organizatorius Kėdainių kultūros centras apie pilietinę akciją „Tautiškos giesmės“ giedojimas kartu su viso pasaulio lietuviais“ paskelbė prieš tris savaites rajono laikraščiuose, internetiniuose portaluose, vietinėse televizijose. Informacija buvo pateikta reklaminiais plakatais mieste – visur buvo įvardinta himno giedojimo vieta – Rotušės kiemelis. Prieš keletą dienų, sulaukiau vienos rajono Tarybos narės skambučio, jog jaunimo organizacija „Darbas“ nori himną giedant iškleisti keliasdešimt metrų Lietuvos vėliavos spalvų audinį. Puikiai žinau, koks tai dydis, nes esame jį skleidę renginiuose – 2015 liepos 6 d. Didžiosios Rinkos aikštėje ir ant Baikainių piliakalnio, minint Sausio 13 d. įvykius – prie Kėdainių kultūros centro. Rotušės kiemeliui jis yra per didelis.

Renginio dieną organizacija „Darbas“ manęs neprašė informuoti, jog vykdo akciją Didžiosios Rinkos aikštėje. Leisti ar neleisti vykti akcijoms ne renginio vietoje – ne kultūros centro kompetencija.

Seimo narės, Žemės ūkio ministrės gerbiamosVirginijos Baltraitienės sveikinimas rotušės kiemelyje buvo numatytas scenarijuje, iš anksto su ministre suderintas.“

Pasak rajono vadovų, su jais vėliavos skleidimas nebuvo suderintas ir jie į tokią akciją nebuvo pakviesti.

About The Author

Related Posts

5 komentarai

 1. Indre

  Organizatoriai atsisakė, kad ši vėliava būtu ju šventės maža dalis teigdami, kad Trispalvė nėra siejama su Liepos 6 d., kad tai nieko naujo kėdainiečiams, kad buvo jau skleista. Šie argumentai, mano nuomone, pasirodė “kvaili” – nepykite. Kaip vėliavos skleidima susieti su Rotušės kiemeliu, Rinkos aikšte būdu buvo. Labai džiaugiuosi, kad šie argumentai idėjos iniciatoriu neatbaidė ir Vėliava laikėm savo delnuose. O žmonės galėjo pasirinkti kur jiems įdomiau! Patys kėdainiečiai parodė ko nori, kas jiems įdomu ir visai nesvarbu, kas organizuoja. Džiaugiuosi!! P.s. Situacija idomi mat organizatoriai neslepė susidomėjimo šia idėja, tačiau sakė, kad turi paklausti Gerbiamo mero, savivaldybės atstovu, tačiau matyt pasitarus sulaukėm skambučio, kad Ačiū nereikia 🙂 atsiprasau, kad ne visos raidès lietuviškos.

  Atsakyti
  • Lietuvis

   Klaidų daugoka, o kalbama apie tautiškumą. Jei neklystu, tai tarybos narė būsite. Gėda…

   Atsakyti
 2. Ona Mikalauskienė

  Kėdainių kultūros centro renginių erdvėse visada kviečiami dalyvauti visi kėdainiečiai ir miesto svečiai.
  Rengdami renginius, visada laukiame jaunimo iniciatyvų, jas kartu su iniciatyvų autoriais prieš renginius iš anksto aptariame, deriname, ieškome optimaliausio sprendimo ir pagal galimybes padedame realizuoti. Tada informuojame visuomenę, ruošiame renginius ir tikimės sėkmės. Paskelbus renginį ar renginio metu ką nors keisti ir liepti dalyviams eiti ten, už ką mes patys neatsakome, manau, būtų pats blogiausias pasirinkimas.
  Šiemetinis liepos 6 – osios atvejis – dviejų organizatorių nesusikalbėjimas, prašome to nenaudoti politikos kontekste.

  Atsakyti
 3. šmikis

  Bet kad meras apskritai mazai kur lankosi. Kaimo zmones sventese jo nemato viai. o taip laukia zmones jo, taip tikejo, kad jis bus zmoniu meras, meras arciau zmogaus, kaip sakant, taciua pazadai ir liko pazadais… labai gaila, dabar buciau balsaves kitaip.

  Atsakyti
 4. Joana >to ŠMIKIS

  Ponas, ar iš dangaus tik šiandien iškritai, kad taip nusišneki ?

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.