Lietuvos mėsos perdirbėjai fiksuoja kiaulienos brangimą tarptautinėse biržose. Tuo pačiu brangsta ir kiaulės mūsų šalyje, teigia Lie­tuvos mėsos perdirbėjų asociacija.

Kinai neteko 100 mln. kiaulių

Šis kiaulių brangimas ženklus – per savaitę jis sudarė apie 20 proc. Pagrindine kainų didėjimo priežastimi yra laikoma sudėtinga situacija su kiaulėmis Kinijoje. Ten, dėl kiaulių maro krito arba dėl biosaugos reikalavimų buvo sunaikinta labai daug kiaulių, kas formuoja deficitą ir daug didesnį importo poreikį.

Skaičiuojama, kad Kinija jau neteko ar artimiausiu metu neteks apie 100 mln. kiaulių, kas sudaro apie penktadalį jų išauginamo kiekio. Palyginimui, apie 100 mln. kiaulių per metus išaugina Vokietija ir Ispanija kartu sudėjus, kurios yra didžiausios kiaulių augintojos Europoje.

Vietoje auginamų kiaulių Lietuvai nepakanka

Kadangi ES yra didžiausia kiaulienos eksportuotoja, neabejojama, kad didžiausią dalį trūkstamo kiekio Kinija pirks ir jau pradėjo pirkti iš ES. Todėl kainų kilimas prognozuojamas ilgas ir gilus.

„Lietuva, savo poreikiams patenkinti, turi importuoti apie 60 proc. suvartojamos kiaulienos, todėl yra tiesiogiai priklausoma nuo kainų užsienio rinkose ir , norint išvengti kiaulienos deficito, turi savalaikiai reaguoti į augančias kainas. Lygiagrečiai šviežiai kiaulienai yra neišvengiamas ir jos gaminių – dešrų, dešrelių ir kt. kainų augimas“, – rašoma Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos pranešime.

Ilgalaikiai įsipareigojimai prekybos tinklams formuoja nuostolius

Prognozė nėra optimistinė, ypač žiūrint į ankstesnių metų skaičius – praktiškai yra realu, kad gali būti pasiektas 2017m. kiaulienos kainų lygis, kuris yra 30–40 proc. didesnis nei buvęs prieš kelias savaites.

O gamybinėms įmonėms jau dabar formuojasi didžiuliai tiesioginiai nuostoliai dėl ilgalaikių įsipareigojimų prekybos centrams. Kadangi konkursai vyksta periodiškai 4–8 savaitėms, kainų nėra galimybės keisti, tačiau negalime ir pirkti žaliavos, kuri yra ženkliai brangesnė už produkcijos pardavimo kainą.

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija pabrėžia, kad esame globalios rinkos dalis, todėl situacijos pakeisti negalime, galime tik tinkamai į ją reaguoti ir spręsti randant optimaliausius spendimus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.