Nors žiema vos spėjo užversti paskutinį kalendoriaus lapelį, kėdainiečiai nekantraudami miesto šeimininkus už­griuvo su prašymais tvarkyti daugiabučių namų kiemus, gatves bei kitus kelius.

Kai kurie žvyrkeliai tiesiog prašyte prašosi greiderio, bet tokiam darbui reikia sulaukti tinkamų sąlygų.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio teigimu, rajono Tarybos patvirtintame šiųmečiame savivaldybės biudžete daugiabučių kiemų remontui yra numatyta 70 tūkstančių eurų. Tiek pat lėšų kiemų tvarkymui buvo skirta ir pernai. Už jas buvo sutvarkyta 3 615 kvadratinių metrų duobių, iš kurių 2 991 kvadratinis metras Kėdainių miesto seniūnijoje ir 624 kvadratiniai metrai Kėdainių rajono kaimiškosiose seniūnijose.
„Labai norime, kad kėdainiečiai pagalvotų ir pasitartų, kaip galėtų būti prižiūrėti jų gyvenamųjų daugiabučių kiemai. Gal atsiras bendrijų ar namų bendruomenių, kurios norės sulaukti ne užlopytų kiemų duobių, bet naujai iškloto ištisinio asfalto kiemuose. Tokiu atveju daugiabučio namo gyventojai turėtų 30 procentų prisidėti prie darbų kaštų. Jei atsirastų tokių pageidavimų, tai prašymus iki gegužės pirmos dienos reikia pristatyti į miesto seniūniją. Pernai nesulaukėme nė vieno tokio pageidavimo, tai tvarkėme tik duobes. Probleminių kiemų mieste yra, bet dar neradome geriausios skaičiuoklės, kaip parinkti labiausiai duobėtus, kad nesupriešintume miestiečių tarpusavyje. Buvo baugu, kad sulauksime skundų, kodėl vieniems kaimynams kiemą sutvarkė, o kitiems ne. Tad labai kviečiu kėdainiečius pagalvoti apie kokybišką kiemų atnaujinimą ir atsiradus galimybei prisidėti prie darbų“, – sakė O. Kačiulis.
Kuo skubiau prašoma pradėti ir žvyrkelių priežiūros darbus, tačiau čia skubos negali būti. „Kol keliai yra permirkę ir juose esančios duobės pilnos vandens, tol greideriuoti žvyrkelių nėra prasmės. Darbas neduotų jokių rezultatų. Greideriuojant žvyrkelius reikia labai atidžiai stebėti orą ir kelio dangą. Darbus geriausia atlikti, kai nelyja ir žvyrkelis nėra permirkęs ar perdžiūvęs. Pernai miesto seniūnijai priklausančius žvyrkelius greideriavome tris kartus. Tačiau buvo tokių atkarpų, kurios nugreideriuotos ir keturissyk.
Tikrai žinome, kad kai kurie žvyrkeliai yra gana prastos būklės. Vos tik sulauksime tinkamų sąlygų juos tvarkyti, greideriai išvažiuos to padaryti“, – sakė miesto seniūnas Valentinas Tamulis ir prašė kraštiečių būti pakančių, kol keliai bus bent minimaliai paremontuoti.

One Response

  1. Kieša

    Kadangi plotai aplink daugiabučius, kaip ir kiemai priskirti daugiabučių namų savininkų bendrijoms, vadinasi galima kreiptis ir dėl individualių namų kiemų tvarkymo prisidedant 30% nuosavų lėšų? Jei lėšas skiria tik daugiabučiams, paaiškinkite žmonėms kuo remiantis tokias lengvatas darote vieniems, o kitiems ne?
    Be to ar galima pasinaudoti pasiūlymu su kaimynu, jei gyvaname dvibučiam (sujungtam) name? Ar tik išrinktiesiems nemokamai dalinate plotus ir dar kiemus tvarkote?
    Ar galima ne asfaltuoti, o dėti betono trinkeles?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.