Santanderas – kalnų apsuptas, jūros skalaujamas puikus Šiaurės Ispanijos miestas, kuriame mielai laiką leidžia senjorai, gaiviu jūros oru džiaugiasi mamos su vaikais, o jaunimas turi galimybę mokytis kalbų valstybinėje kalbų mokykloje.

Mokykla ypatinga tuo, kad joje įvairaus amžiaus žmonės gali mokytis anglų, portugalų, italų, vokiečių, prancūzų ir kitų kalbų auditorijose, konsultuojami profesionalių mokytojų, ir nuotoliniu būdu pagal valstybės lygiu patvirtintą kalbų mokymo programą.

Šioje mokykloje birželio 11 d. lankėsi Kėdainių kalbų mokyklos mokytojų ir darbuotojų grupė, vykdanti projektą „Šiaurės Ispanijos istorinis ir kultūrinis paveldas ir švietimo sistema“. Vizito metu mokytojai dalyvavo anglų ir prancūzų kalbos egzamine, o darbuotojai susipažino su mokyklos aplinkomis, biblioteka, mokinių poilsio kambariais.

Laisvu nuo susitikimų metu vyko aktyvi kultūrinė programa po Santandero miestą ir jo apylinkes. Aplankėme Magdalenos rūmus ir parką, Jūrų muziejų, modernaus meno centrą ant vandens, Santandero archeologijos muziejų. Traukiniu nuvykome į kalnų miestelį  Santillana del Mar. Ispanai juokauja, kad Santillana del Mar yra trijų melų miestelis, nes jo pavadinimo nė vienas iš trijų žodžių neatitinka tikrovės. Šis miestelis nėra nei šventas (Sant), nei lygioje vietoje (llana) pastatytas, nei jūros (Mar) iš jo nepamatysi. Tačiau čia žavi viskas – mediniai balkonai, pilkos mūrų sienos, senovinis grindinys.

Kelionę inicijavo ir visą kelią lydėjo ispanų kalbos mokytoja Dolores Soberón Mercé. Visus sužavėjo mokytojos meilė savo kraštui, kantrybė, atsidavimas, profesionalumas ir puikūs lietuvių kalbos įgūdžiai.

Projekto metu gimė dar viena idėja – tobulinant kultūrines kompetencijas ir kalbos įgūdžius, aplankyti Prancūziją ir vokiškai kalbančias šalis.


Kėdainių kalbų mokyklos pavaduotoja ugdymui Dalia Kasteckaitė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.