Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos būsimieji vairuotojai egzamino aikštelėje nebelaikys. Vairavimo įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pirmadienį pasirašė įsakymą, kuriuo iš esmės keičiama vairuotojų egzaminavimo tvarka – atsisakoma pratimų aikštelėje.
Ši vairavimo praktikos egzamino „Regitroje“ naujovė leis būsimiems vairuotojams pademonstruoti, kaip jie geba priimti tinkamus sprendimus. Vairavimo instruktoriai, mokydami būsimuosius vairuotojus, turės sutelkti dėmesį ne tik į automobilio valdymo įgūdžius, bet ir į pavojų kelyje atpažinimą, ryžtingo ir atsakingo elgesio svarbą ir jo ugdymą.

Pasak vidaus reikalų ministro, tokia sistema veikia daugelyje ES šalių. Nors iš pradžių tose šalyse buvo baimintasi, kad sumažės egzaminą išlaikančių vairuotojų procentas, taip nenutiko. Tikimasi, kad pasikeitusi tvarka prisidės prie saugesnio eismo ir atsakingo vairavimo.

Pasak vairavimo ekspertų, daug dabar aikštelėse atliekamų pratimų realiame eisme neturi jokios prasmės. Pavyzdžiui, apsisukimas ribotame plote aikštelėje visiškai bereikšmis, nes iš tiesų egzaminuojamasis turi gebėti teisingai įvertinti savo jėgas apsisukti numatydamas, kaip jo sprendimas paveiks kitų automobilių vairuotojų važiavimą: ar jis spės atlikti manevrą, ar susitvardys jį tęsti, jeigu kas nekantraudamas panaudos garsinį signalą, ar iš akių kontakto veidrodėlyje atskirs, kad kitas vairuotojas leidžia baigti manevrą saugiai.

Lengvųjų automobilių (B kategorijos) egzaminavimo naujovė įsigalios nuo 2017 m. rugsėjo 1 d.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.