Devintą kartą žurnalas „Veidas“ paskelbė geriausių šalies merų trisdešimtuką. Garbingiausią pirmąją vietą šiame sąraše užėmė Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, antras liko pernai geriausiu buvęs Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, trečias – Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius kartu su komanda daro viską, kad Kėdainiai taptų jaukesni, saugesni ir patogesni čia gyvenantiems žmonėms.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius per metus reitinge pakilo dviem pozicijomis – iš penkioliktosios į tryliktąją vietą.
Dviem laipteliais reitinge pakilęs Kėdainių rajono vadovas S. Grinkevičius sakė, kad didžiausias merų noras – iš Vyriausybės sulaukti daugiau savarankiškumo. Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovai pabrėžia, kad vienas pagrindinių nūdienos klausimų – mažinti savivaldybių priklausomybę nuo valstybės biudžeto.
Atsigręžęs į pernykščius metus S. Grinkevičius, kalbėdamas apie Kėdainius, įvardijo permainas viešosiose erdvėse. „Kėdainių miesto viešosioms erdvėms sutvarkyti iš viso skirta beveik pusketvirto milijono eurų Europos Sąjungos lėšų. Nemažai vietų savivaldybė pradėjo tvarkyti nelaukdama europietiškos paramos. Kėdainiečiai negali nepastebėti, kaip keičiasi miesto veidas. Juk Kėdainiuose tapo šviesiau, saugiau ir jaukiau gyventi. Akivaizdžiai pasikeitė vaizdas Gegučių parke. Turime būti dėkingi skulptoriui Audriui Vasiliauskui už jo iniciatyvą restauruoti senąsias parko skulptūras. Be to, parke buvo sutvarkytas apšvietimas.
Nemažos permainos laukia ir Vytauto parko. Dabar jame tik nugenėti medžiai, bet jau yra paruoštas projektas, pagal kurį parkas taps jaukia miestelėnų laisvalaikio zona.
Dideli pokyčiai vyksta ir senajame miesto parke. Jame jau iškirsti menkaverčiai krūmai, nugenėti medžiai, vasarą visur šienauta žolė, suremontuotas apšvietimas. Turime planų kapitaliai suremontuoti parko estradą, norime įrengti laipynių erdves, laivelių prieplauką, atnaujinti sporto aikštyną“, – pirmuosius miesto gražinimo darbus vardijo S. Grinkevičius.

Rajono vadovas palaikė Audriaus Vasiliausko iniciatyvą atnaujinti Gegučių parko skulptūras.

Prieš užimdamas rajono vadovo vietą S. Grinkevičius buvo pažadėjęs miestą ir kaimus padaryti šviesesnius. Šis pažadas ištesėtas. Daugelis perėjų apšviestos kryptiniu apšvietimu, tad tapo gerokai saugesnės, negu buvo anksčiau. „Mūsų pastangas vainikavo mažėjantis įskaitinių eismo įvykių skaičius ties perėjomis. 2013 metais mieste buvo sužalota dešimt pėsčiųjų, o pernai – tik du.
Be to, mieste pailgintas apšvietimo laikas. Šviesa – ne tik saugumo garantas. Ji žmonėms suteikia jaukumo ir optimizmo. Tikrai nesustosime ties atliktais darbais. Turime gražių planų. Lieka tik dirbti ir gerinti kėdainiečių gyvenamąją aplinką“, – sakė Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.
Geriausi šalies merai buvo renkami remiantis trimis kriterijais: „Veido“ atlikta nuomonės apklausa, per kurią patys merai, savivaldybių administracijų direktoriai, valstybinių įstaigų vadovai, įvairių organizacijų atstovai, ekspertai ir kiti respondentai įvardijo penkis merus, jų nuomone, vertus nuo 1 iki 5 taškų; Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarytu 2016 metų savivaldybių indeksu ir „Veido“ parengtu 2016 metų Lietuvos savivaldybių reitingu. Tiesa, šiųmetėje apklausoje nedalyvavo viceministrai ir ministerijų kancleriai, nes jie dirbti pradėjo prieš gerą mėnesį, todėl dar nėra susipažinę su savivalda ir jos vairininkų darbu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.