Kėdainiuose, Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekse, įvyko atviras Lietuvos neįgaliųjų bočios čempionatas. Tokio lygio neįgaliųjų sportininkų renginio čia dar nėra buvę.

Bočia – tai žaidimas rutuliais. Komandos mėto skirtingų spalvų – mėlynus ir raudonus – rutulius. Žaidimo tikslas – numesti savo rutulius kuo arčiau taikinio – baltojo rutulio. Bočią žaisti patogiau nei panašų žaidimą – petankę, nes bočios rutuliai guminiai, lengvesni. Rutuliai būna nevienodi: vieni naujesni, kiti jau pasidėvėję, minkštesni ir kietesni. Kietesni rieda toliau, minkštesni – arčiau. Bočią galima žaisti ir lauke, ir patalpose. Į paralimpines žaidynes iš Lietuvos dar nevažiuojame, nes ten žaidžia tie, kuriems pažeistos visos keturios galūnės – ir rankos, ir kojos. Surinkti paralimpinę komandą Lietuvoje kol kas sudėtinga. Bet bočia Lietuvoje labai populiari gal dėl to, kad žaisti gali visi, taip pat ir žmonės su negalia.

Čempionato atidarymas prasidėjo iškilmingai – Lietuvos himno sugiedojimu. Po to sveikinimo žodžius tarė Kėdainių meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikalnis, pakvietęs po varžybų pasivaikščioti ir pasigrožėti Kėdainių senamiesčiu, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas Kęstutis Skučas. Susirinkusiuosius pasveikino ir sėkmės palinkėjo Kėdainių paraplegikų asociacijos pirmininkė Alma Margevičienė.

Čempionate galėjo dalyvauti tik fizinę negalią turintys sportininkai, po 2 asmenis komandoje.Varžybos buvo vykdomos dviem pogrupiais: pirmame sportininkai, atitinkantys klasifikacijos reikalavimus, antras pogrupis mišrus. Iš viso čempionate dalyvavo 76 sportininkai – 38 komandos, iš jų 8 pirmo pogrupio komandos ir 30 antro pogrupio komandų. Kėdainių rajono paraplegikų asociacijai atstovavo 4 komandos. Didelis Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų kompleksas leido vykdyti po šešerias varžybas vienu metu.

Kaip tik ,,nebūrė“ dalyviai savo kamuoliukų! Vieni prieš išmesdami ritinėjo po grindis, kiti trynė tarp delnų, dar kiti spaudinėjo, išbandydami minkštumą ar kietumą. Visi žaidė su azartu, entuziastingai. Beje, viena komanda taip ir vadinosi – ,,Entuziastas’’. Netrūko ir ovacijų, ir nusivylimo, kamuoliukui prariedėjus pro šalį. Juk prieš čempionatą buvo įdėta tiek darbo, vyko treniruotės, kuriose stengtasi kuo geriau pasiruošti varžyboms. Varžantis kamuoliukus galima ir mesti, ir ridenti, tad kiekvienas dalyvis rinkosi jam priimtinesnį būdą.

Pirmame pogrupyje 1 vietą užėmė kėdainiečiai Rasa Stankevičienė ir Vidas Lesmonas;

2 vietą laimėjo kauniečiai ir 3 vietą – alytiškiai.

Antrame pogrupyje: 1 vietą užėmė Vilniaus komanda; 2 vietą – kėdainiečiai Darius Grigas ir Alijus Čistovas ir 3 vietą – Ukmergės neįgalieji.

Ankstesniuose čempionatuose, 2019 m. ir 2021 m. vykusiuose Ukmergėje, mūsų sportininkai laimėjo trečiąsias vietas.

Pastovios sportininkų meistriškumo kėlimo treniruotės yra vykdomos pagal projektą „Sportas mus išlaisvina“, finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, švietimo mainų paramos fondas ir centrinė valdymo agentūra.

Varžybos truko visą dieną, bet dalyviai ir svečiai tikriausiai alkani namo neišvažiavo, nes pertraukos metu buvo pavaišinti gardžiu plovu. Ištroškę visą laiką galėjo pasivaišinti kava ar gaiviaisiais gėrimais. Smagu buvo iš svečių išgirsti gerą žodį; jie išgyrė sporto salės patalpas, sakė, kad jos labai tinkamos varžyboms. Žinoma, laimėtojai džiaugėsi labiau, nes jie buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir taurėmis, bet neliūdėjo ir likę be prizų. Juk svarbiausia – dalyvauti, susitikti, pabendrauti.

Bočios čempionato pagrindiniai organizatoriai – Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija. Šiais metais prie Lietuvos neįgaliųjų bočios čempionato organizavimo prisidėjo ir Kėdainių rajono paraplegikų asociacija. Čempionatą iš dalies finansavo Kėdainių rajono savivaldybė ir Kėdainių sporto centras.

Rasa Stankevičienė

Panašios naujienos