M. Kaziukaitytės suėmimas pratęstas dar trims mėnesiams.

Kauno apylinkės teismas informuoja, kad dar trims mėnesiams pratęstas mažamečio sūnaus nužudymu įtariamos Monikos Kaziukaitytės suėmimas.

Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, kad įtariamoji kurį laiką gyveno Ispanijoje, todėl yra pagrindo manyti, kad skyrus jai švelnesnę kardomąją priemonę, ji gali slėptis (bėgti) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo.

Nutartyje pažymima, kad byloje yra pakankamai faktinių duomenų, leidžiančių manyti, kad įtarimai M. Kaziukaitytei pareikšti pagrįstai: tai yra moters sugyventinio įtariamojo Gedimino Kontenio parodymai, akistatos tarp įtariamųjų, policijos pareigūnų užfiksuoti duomenys, teismo medicinos specialistų duomenys.

Pratęsiant suėmimą, atsižvelgta į tai, kad M. Kaziukaitytė įtariama padariusi labai sunkų nusikaltimą, už kurį jai gresia ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė. Ji, būdama laisvėje, ir suvokdama gresiančios atsakomybės ir realios laisvės atėmimo bausmės neišvengiamumą, gali bėgti arba slėptis. Jai pateikti įtarimai dėl bejėgiškos būklės mažamečio vaiko, kuris yra šeimos narys, itin žiauraus nužudymo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Teismas pažymi, kad jei M. Kaziukaitytė bus išleista į laisvę, tai gali sutrukdyti objektyviai ir nešališkai išsiaiškinti bylos aplinkybes, kurios, anot prokuroro, šiuo metu yra intensyviai tiriamos.

Tyrimą organizuojančio prokuroro Vytauto Gatavecko teigimu, motina į viską reaguoja gana ramiai, nėra panašu, kad ji gailėtųsi dėl to, kas įvyko. „Tiek motinai, tiek įtariamajam įtarimai bus papildyti: turime duomenų, kad iki šio įvykio irgi prieš berniuką buvo smurtaujama tiek vieno, tiek kito. Kitas klausimas – dėl apsvaigimo narkotinėmis medžiagomis, kada gausime ekspertų išvadas, taip pat bus sprendžiamas jų atsakomybės klausimas“, – sakė prokuroras.

Byloje skirta įvairių kitų tyrimų. Pasak prokuroro, tikimasi, kad bylą pavyks baigti tirti ir teismui perduoti iki vasaros.

Žiauriai sumuštas keturmetis itin sunkios būklės sausio 25-osios vakarą į Kauno ligoninę atgabentas iš namų. Sausio 27-osios rytą vaikas mirė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.