Aukštos kokybės visapusiškas odontologijos paslaugas teikiantis Kėdainių odontologijos centras žengia dar vieną žingsnį į priekį. Nuo šiol centre taikoma naujovė, leidžianti patikimai ir greitai atkurti dantis net ir visai sunykusį žandikaulį turintiems pacientams. Tai – ilgieji, arba skruostikauliniai, dantų implantai.

Kėdainių odontologijos centrą rasite Kėdainiuose, Janušavos aikštė 2 (prie centrinės turgavietės).
Telefonas: 8 603 85 300, www.koncentras.lt

Šiuolaikiška išeitis
Šie ypatingi implantai dar gana retai naudojami ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, nes tam reikalinga itin aukšta specialisto kvalifikacija, patirtis ir žinios. Kėdainių odontologijos centre dirbantis burnos chirurgas Eugenijus Čiuplevičius yra vienas iš nedaugelio tokią kompetenciją turinčių specialistų. Gydytojo odontologo ir burnos chirurgo kvalifikacijas turintis E. Čiuplevičius neseniai Barselonos universitete įgijo kvalifikaciją, reikalingą darbui su ilgaisiais „Zygoma“ implantais.

Ilgieji dantų implantai – išeitis smarkiai sunykusį viršutinį žandikaulį turintiems pacientams.

Ilgieji, dar kitaip vadinami skruostikauliniai, dantų implantai skirti žmonėms, kurie turi itin sunykusį viršutinį žandikaulį arba jo segmentą. Taip gali nutikti praradus keletą ar visus viršutinio žandikaulio dantis, ilgą laiką nešiojant išimamą dantų protezą (dantų plokštelę), dėl onkologinių susirgimų (po operacijų), žandikaulio traumų ar kitų fiziologinių priežasčių.
Tradiciškai tokiais atvejais pacientams rekomenduojamas žandikaulio kaulo priauginimas, tačiau dažnai tai padaryti itin sunku ir sudėtinga, kadangi kaulo defektai būna itin dideli. Tokie kaulo atstatymai ne visada būna sėkmingi, be to, gijimo laikotarpis gana ilgas, neretai užtrunkantis iki 9–12 mėnesių. Kėdainių odontologijos centras siūlo šiuolaikišką išeitį, leidžiančią daug greičiau atkurti dantis – „Zygoma“ implantus, kurie yra gerokai ilgesni nei įprastiniai ir sriegiami į skruostikaulį. Naudojant šiuos implantus dantys fiksuojami per 4–5 dienas.

Greitas ir patikimas dantų atkūrimas
Dantų implantavimo procedūra, naudojant ilguosius „Zygoma“ implantus, nesiskiria nuo įprasto dantų implantavimo. Pooperacinis laikotarpis nėra sudėtingas, maksimaliai išvengiama komplikacijų, naujuosius dantis prižiūrėti yra patogiau.
Prieš dantų implantavimo procedūrą kompiuterinių technologijų pagalba atliekama burnos būklės diagnostika ir sudaromas išsamus gydymo planas. Kėdainių odontologijos centre jums bus detaliai suplanuota implantavimo procedūros eiga, parinktos tinkamiausios implantavimui kaulo vietos, numatyta geriausia implantų sriegimo kryptis ir padėtis žandikaulyje.
Naudojant tiek ilguosius, tiek įprastus dantų implantus, taikoma unikali gydymo metodika, pagal kurią dantų eilė atstatoma visų dantų tiltu, pritvirtintu tik ant 4 implantų.
Viršutinio žandikaulio implantavimas trunka dvi–tris valandas, po to, tą pačią arba kitą dieną, tvirtinami laikinieji dantys. Maždaug po pusmečio, kai implantai prigyja, protezuojami nuolatiniai dantys. Lygiai ta pati procedūra naudojama ir tuo atveju, jei reikia atkurti apatinio žandikaulio dantis.

Kvalifikuotos burnos chirurgijos paslaugos
Burnos chirurgas Eugenijus Čiuplevičius – vienas iš nedaugelio specialistų, dirbančių su ilgaisiais, dar kitaip vadinamais skruostikauliniais, dantų implantais.

Gydytojo odontologo ir burnos chirurgo kvalifikacijas turintis E. Čiuplevičius neseniai Barselonos universitete įgijo kvalifikaciją, reikalingą darbui su ilgaisiais „Zygoma“ implantais.

Gausią patirtį privataus ir valstybinio sektoriaus odontologijos klinikose turintis burnos chirurgas E. Čiuplevičius jau penkerius metus gydo ir Kėdainių odontologijos centro pacientus. Išsilavinimą įgijęs Kauno medicinos universitete, specialistas nuolat kelia kvalifikaciją dalyvaudamas kursuose, moksliniuose tyrimuose bei skaitydamas pranešimus tarptautinėse odontologų konferencijose Pietų Korėjoje, Bulgarijoje, Brazilijoje, Rusijoje, Makedonijoje, Anglijoje, Ispanijoje bei, žinoma, Lietuvoje. 2016 m. tarptautinėje odontologų konferencijoje Pietų Korėjoje E. Čiuplevičiaus mokslinis-praktinis darbas įvertintas pirmąja vieta.
Gydytojas taip pat dėstė „Burnos chirurgijos“ kursą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Odontologijos fakulteto studentams. Jis yra Lietuvos veido ir žandikaulių chirurgijos draugijos bei Baltijos osteointegracijos akademijos narys.
Burnos chirurgas E. Čiuplevičius kėdainiečiams teikia dantų implantavimo, kaulo augmentacijos, sinuso dugno pakėlimo ir įvairias kitas burnos chirurgijos paslaugas, chirurginiu būdu sprendžia protinių dantų problemas, o nuo šiol siūlo pasinaudoti ir

Du dantų implantai sukuria atraminius elementus išimamam protezui.

pažangiausia dantų atkūrimo metodika – ilgaisiais dantų implantais. Žinoma, ši naujovė skirta padėti tiems žmonėms, kurių būklė itin sudėtinga, o ne tokiais sudėtingais atvejais dantų netekę pacientai gali pasirinkti kitas išeitis – išimamus dantų protezus (dantų plokšteles) arba įprastus dantų implantus.
Tiesa, naudojant išimamus dantų protezus, kai kuriems žmonėms kyla nepatogumų: tai negalėjimas normaliai kramtyti, „klapsėjimas“ kalbant, matomos prilaikomos apkabėlės, sukeliamas pykinimas, skonio sutrikimas. Vienas iš šių problemų sprendimo būdų – išimamo protezo fiksavimas dviejų dantų implantų pagalba.

Taikoma pažangi metodika
Kėdainių odontologijos centre taikoma viena populiariausių gydymo dantų implantais metodikų – dantų eilės žandikaulyje atstatymas visų dantų tiltu, pritvirtintu tik ant 4 implantų. Vieno vizito metu sriegiami dantų implantai. Procedūra yra sąlyginai neskausminga, taikomas tik vietinis nuskausminimas. Esant poreikiui ant implantų tvirtinami laikini dantys, o po kelių mėnesių, prigijus implantams, protezuojama nuolatiniu keramikos ar cirkonio keramikos tiltu.

Viena populiariausių metodikų – dantų eilės žandikaulyje atstatymas visų dantų tiltu, pritvirtintu tik ant 4 implantų.

Palyginus su išimamais protezais, šiuo metodu atkurti dantys daug geriau atstato kramtymo funkciją, nežeidžia aplinkinių audinių ir nedaro neigiamos įtakos kalbos funkcijai bei skonio receptoriams. Atkurti dantys atrodo natūraliai, pasižymi kokybe ir tvirtumu. Implantai yra ilgaamžiai – jiems suteikiama viso gyvenimo garantija. Dar vienas svarbus šios metodikos privalumas – trumpesnis bei pigesnis gydymo procesas.

6 komentarai

  1. Nesupratusi

    Straipsnyje rasoma apie skruostikaulinius ilguosius implantus, kurie sukami sunykus virsutiniam zandikauliui o po to, kad taip pat sukama ir apatiniame zandikaulyje, tai kaip suprasti? Sunykus apatiniam zandikaulio kaului sukami ilgieji skruostikauliniai implantai? 🙂

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.