Įsivyraujant rudeniškiems orams, artėja naujo šildymo sezono pradžia. Praėjusią savaitę leista centralizuotą šildymą pradėti vaikų darželiuose, mokyklose, sveikatos priežiūros ir globos įstaigose. Šildymo sezonas Kėdainių mieste bus skelbiamas kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra taps žemesne kaip 10 laipsnių šilumos.

„Šildymo sezonui esame visiškai pasiruošę. Įjungti jį galime bet kada, kai tik gausime pranešimą iš rajono savivaldybės“, – sakė bendrovės „Panevėžio energija“ Kėdainių šilumos tinklų rajono viršininkas Algimantas Mižutavičius.

Pasak energetiko, pasiruošiant būsimam šildymo sezonui buvo atlikti visi reikiami trasų bandymai, patikrinta kaip veikia technologiniai mazgai.

Paklaustas, kokios prognozuojamos šilumos kainos šį sezoną, A. Mižutavičius nuo konkretesnių skaičiavimų susilaikė. Nors pastaruoju metu girdimi šilumos gamintojų perspėjimai, kad dėl didėjančių biokuro kainų biržoje didės ir centralizuoto šildymo kainos, Kėdainiuose situacija yra kiek kitokia.

Miestas šildomas energiją perkant iš bendrovės „Lifosa“, tad biokuro kainų svyravimai biržoje „Baltpool“ tiesioginės įtakos galutinėms kainoms neturi.

Šiuo metu Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija „Lifosai“ yra patvirtinusi šiuos tarifus: vienanarė šilumos gamybos kaina su pridėtinės vertės mokesčių siekia 2,20 euro už kilovatvalandę.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.