Nacionalinės Škotijos dienos išvakarėse Kėdainiai tapo 98-ąja Didžiosios Britanijos ambasadorės Lietuvoje Claire Lawrence viešnagės po mūsų šalį stotele. Šios ambasados atstovai, minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, su oficialiu vizitu viešėjo Kėdainiuose – vienoje iš šimto vietų, kurias aplankė šiais mūsų valstybei ypatingais metais.

Didžiosios Britanijos ambasadorės Claire Lawrence ir ją lydinčios ambasados komunikacijos atstovės Sandros Baltkojytės vizitas prasidėjo oficialiu priėmimu rajono savivaldybėje. Viešnios susitiko su rajono savivaldybės meru Sauliumi Grinkevičiumi, savivaldybės administracijos direktoriumi Ovidijumi Kačiuliu, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėju Juliumi Lukoševičiumi. Priėmime taip pat dalyvavo Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.

Viešniai Kėdainius pristatė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Rajono vadovas S. Grinkevičius trumpai apžvelgė Kėdainių miestą ir jo daugiakultūrę istoriją, kurios vienas iš akcentų buvo čia gyvenusi gana gausi škotų bendruomenė. Taip pat kalbėta ir apie šių dienų aktualijas – švietimą, socialinius ir vaikų gyvenimo kokybės gerinimo klausimus, pramonės vystymąsi, darbo rinką ir kt.

Meras atsakė į ambasadorę dominančius klausimus apie Kėdainių laisvąją ekonominę zoną ir į ją ateinančias investicijas, taip pat ekonomikos augimą.

Rajono vadovas, ambasadorės paklaustas apie didžiausią 2019 metų svajonę, atsakė:

„Norėčiau, kad ateinančiais metais atsirastų balansas tarp kėdainiečių, išvykstančių į užsienį, ir iš ten grįžtančių. Mano svajonė, kad į Kėdainius daugiau sugrįžtų žmonių, nei išvažiuotų“.
S. Grinkevičius įsitikinęs, kad tokie vizitai parodo mūsų savivaldybės svarbą. Juk kuo daugiau pas mus atvyksta užsienio valstybių ambasadų atstovų, tai reiškia, jog jie domisi Kėdainiais, mūsų aktualijomis, problemomis.

„Tai – ir įvertinimas mūsų krašto ir savivaldybės, ir ženklas, kad Kėdainiai svarbūs užsienio šalims“, – sakė rajono vadovas.

Didžiosios Britanijos ambasadorė C. Lawrence Kėdainiuose lankėsi antrą kartą. Pernai mūsų krašte ji viešėjo kaip turistė, o Kėdainiai jai atrodo miela vieta, turinti širdį ir stiprų indentitetą, todėl labai gera čia lankytis.

„Šiandieninis susitikimas savivaldybėje buvo įdomus ir naudingas. Esu savo valstybės ambasadorė ne tik Vilniuje, bet visai Lietuvai, todėl man labai svarbu pažinti kiekvieną kraštą ir sužinoti, kuo jis gyvena. Pastebėjau, kad jūsų šalis labai ypatinga ir skirtinga. Kiekvienas kraštas tikrai turi ką pasiūlyti – ar tai būtų duonos rūšis, sūris, ar tiesiog kiek  kitokia gamta“, – kalbėjo C. Lawrence.

Viešnia pabrėžė, kadangi rytoj nacionalinė Škotijos diena, todėl, žinodama ilgą škotų istoriją ir tradicijas bei norėdama tai paminėti, šiandien ambasados delegacija ir lankėsi Kėdainiuose.
„Be to, švęsdami Jūsų atkurtos valstybės šimtmetį, Lietuvoje nusprendėme aplankyti šimtą vietų. Jūsų miestas – 98, nes liko tik Kaunas ir Vilnius. Man Kėdainiai labai patinka, todėl tikiuosi čia dar sugįžti“, – kalbėjo C. Lawrence.

Pasibaigus priėmimui rajono savivaldybėje, viešnioms ekskursiją po miestą surengė Kėdainių krašto muziejaus direktorius R. Žirgulis. Vėliau Didžiosios Britanijos ambasadorė C. Lawrence lankėsi „Atžalyno“ gimnazijoje.

Per pusketvirtų metų tai – jau septintos užsienio valstybės ambasados atstovų viešnagė Kėdainiuose. Savivaldybėje su oficialiais vizitais lankėsi Japonijos, Izraelio, JAV, Rumunijos ambasadoriai ir Švedijos bei Gruzijos ambasadų atstovai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.