Jau netrukus Kėdainiuose bus įkurtas Kauno prekybos, pramonės ir amatų (KPPA) rūmų filialas, kuriam rajono savivaldybė suteiks naujas patalpas. Aptarti šį klausimą rajono meras Saulius Grinkevičius susitiko su Kauno prekybos, pramonės ir amatų (KPPA) rūmų gen. direktore Olga Grigiene bei VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktore ir Kėdainių atstovybės narystės koordinatore Daina Balasevičiene.

Susitikimas viršijo lūkesčius

Šiuo metu Kauno PPA rūmų Kėdainių atstovybė įsikūrusi Didžiosios Rinkos a. 6-3. Trejetą metų organizacija kartu su Kėdainių TVIC glaudžiasi 12 kv. m. patalpose, todėl abi įstaigos proporcingai moka komunalinius mokesčius. Šios patalpos dešimčiai metų panaudos pagrindais buvo suteiktos rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

Kadangi šiemet Kauno PPA rūmų Kėdainių filialo narių skaičius perkopė trisdešimt, todėl, atsižvelgiant į išaugusią narystę, pagal šių rūmų įstatus, turi būti steigiamas filialas. Būtent dėl to Kauno PPA rūmų gen. direktorė O. Grigienė su prašymu skirti didesnes patalpas ir kreipėsi į rajono merą S. Grinkevičių.

„Susitikimas viršijo lūkesčius. Mums buvo pasiūlyta apžiūrėti erdvesnes, rajono savivaldybei priklausančias patalpas Didžiojoje gatvėje. Taip pat ieškojome galimybių ateities bendradarbiavimui. Tokio išskirtinio operatyvumo ir geranoriškumo nesitikėjome. Už tai ir nuolatinį glaudų bendradarbiavimą dėkoju rajono merui“, – sakė O. Grigienė.

Paslaugos priartės prie verslo atstovų

Šalia atstovybės atliekamų funkcijų, filialas verslininkams teiks daugiau paslaugų, iš jų itin svarbi valstybės deleguota funkcija – prekės atitikties sertifikatų ir „Fors Mažor“ pažymų išdavimas, todėl Kėdainių įmonių atstovams ir ūkininkams dėl šių dokumentų nebereikėtų važiuoti į Kauną.

„Paslaugos priartėja prie narių, nes verslininkai bus konsultuojami vietoje. Žinoma, jeigu sprendimai bus sudėtingesni, tada gali tekti vykti į Kauną. Be to, įsteigus filialą bus galima gerokai daugiau investuoti į renginius, forumus, nes jau vietoje turėsime verslo auditoriją“, – teigė O. Grigienė.

Labai išaugo narių skaičius

Kauno PPA rūmų Kėdainių atstovybė buvo įkurta 2015-ųjų pabaigoje. Rajono vadovas S. Grinkevičius inicijavo ir nuo pat pradžių aktyviai palaikė idėją Kėdainiuose, kur įregistruota apie 1 000 įvairias verslo formas plėtojančių įmonių, įsteigti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybę.

Nuo 2017 m. vidurio Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybei vadovauja AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktorius Dainius Cibulskis.
Iš pradžių ši organizacija vienijo penkis narius, o šiuo metu jungia jau 38 krašto verslo atstovus, kurie susitinka kas mėnesį.

„Nuo šių metų pradžios narių skaičius išaugo daugiau kaip dvigubai. 2018-ųjų pradžioje Kėdainių atstovybėje buvo septyniolika narių, o, lapkričio 6 d. duomenimis, turime jau 38. Vien šiais metais įstojo 24 krašto verslo atstovai. Manau, jog juos pas mus traukia tai, kad nariai visada gauna konkrečių patarimų ir konsultacijų verslui aktualiais klausimais, pvz. duomenų apsaugos, darbo biržos pagalba verslui ir pan. Taip pat kartu tariamės, diskutuojame, sprendžiame problemas, pagiliname ar atnaujiname žinias, dalinamės idėjomis, imamės bendrų darbų“, – kalbėjo Kėdainių TVIC direktorė ir Kėdainių atstovybės narystės koordinatorė D. Balasevičienė.

KPPA rūmų Kėdainių atstovybės nariams visi seminarai, vykstantys Kėdainiuose ar Kaune, yra nemokami, o kiti verslininkai turi mokėti.

Sprendimą priims rajono taryba

Spalio 23 d. KPPA Kėdainių atstovybės nariai pritarė Kėdainių filialo steigimui, o lapkričio 6 d. Taryba Kaune patvirtino šį sprendimą. Susitikimo metu gen. direktorė filialui įregistruoti prašė suteikti buveinės adresą Kėdainių rajono savivaldybei priklausančiose patalpose, todėl reikės Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimo.

Įkūrus Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialą, dirbs du darbuotojai, t. y. 0,5 etato direktorius ir visu etatu vadybininkas. Sausio mėn. Kėdainių filialo narių susirinkime bus išrinkta septynių narių filialo taryba.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.