Laikraštyje „Rinkos aikštė“ pateikiant tik dalį informacijos bandoma klaidinti Kėdainių rajono gyventojus. Taip formuojama nuomonė, esą teniso aikštynų rekonstrukcijos projektui trūksta skaidrumo, o priimant sprendimus galbūt net buvo piktnaudžiauta padėtimi.

Nuo turto mokesčio aikštynai atleidžiami jau seniai

Publikacijoje, kurioje ne kartą minima ir mano pavardė, bandoma įtikinti, jog viešoji įstaiga „Sporto gijos“, kurios dalininkas aš iš tiesų esu, neva ne itin teisingais keliais gavo finansavimą teniso aikštynų remontui.

Saulius Grinkevičius, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys

Šiame, neigiamame kontekste pateikiamas ir faktas, jog šiais metais teniso aikštynus valdanti viešoji įstaiga buvo atleista nuo turto mokesčio. Tačiau tarsi nutylimas faktas, jog nuo mokesčio „Sporto gijos“, kaip pelno nesiekianti organizacija, savivaldybės tarybos sprendimu atleidžiama iš eilės jau daugiau nei dešimtį metų.

Nors straipsnyje akcentuojami mano ryšiai su šia viešąja įstaiga, pamiršta paminėti, jog esu tik vienas iš daugelio smulkiųjų jos dalininkų, o mano dalis čia sudaro vos 0,0625 proc., o visi 12 fizinių asmenų, tarp kurių esu ir aš, valdė itin mažą, simbolinę šios įstaigos dalį – vos 0,75 proc.

Didžiausias dalininkas – rajono savivaldybė

Teniso kortai Kėdainiuose buvo įrengti dar 1995 metais.
Tačiau po kurio laiko, Kėdainių rajono savivaldybės valdytam projektui patyrus nemažus finansinius nuostolius, teko galvoti, ką daryti toliau, kad būtų užtikrintas veiklos tęstinumas.

Tuomet buvo priimtas sprendimas steigti viešąją įstaigą, kuri rūpintųsi aikštynais, juos valdytų bei prižiūrėtų.

Svarbu paminėti, jog didžiausia šios įstaigos dalininke tapo rajono savivaldybė – 78,85 proc., AB „Lifosa“ – 13,62 proc., AB „Silikatas“ – 1,75 proc., V. Valiukevičiaus firma „Fortūna“ – 1,29 proc., AB „Melmomsta” – 3,4 proc. bei UAB „Šora“ – 0,34 proc.

Vadovauti „Sporto gijoms“ ėmėsi mano bičiulis ir verslo partneris Romanas Seliava. Žmogus šį darbą dirbo neimdamas nei cento atlyginimo, aukodamas savo energiją ir laisvalaikį. Keista ir apgailėtina, jog tiek metų veltui dirbęs žmogus sulaukia ne padėkos, o minimas publikacijoje, kurioje galimai sąmoningai nutylima nemažai esminių detalių.

Man iš tiesų keista ir nesuvokiama, kodėl šiuos teniso aikštynus, juos valdančią viešąją įstaigą bandoma pateikti tariamo naudos siekimo kontekste.

Kaip jau esu minėjęs, finansiniai rezultatai viešai skelbiami. Iš jų galima matyti, jog viešoji įstaiga praėjusiais metais iš sportininkų už naudojimąsi aikštynais surinko tik 2 tūkst. 720 eurus, o atlyginimą šioje įstaigoje gauna tik buhalterė ir sezono metu samdomas aikštyno sargas.

Tai apie kokį galimą suinteresuotumą čia iš viso galima svarstyti? Minėto straipsnio sakinys: „Panašu, kad būnant valdžioje galima visai neblogai pasirūpinti kai kuriomis įstaigomis, kuriose interesų turi valdžios žmonės“ yra visiškai neteisingas, nepagrįstas ir klaidinantis.

Taip, esu smulkusis dalininkas pelno nesiekiančioje teniso kortus valdančioje viešojoje įstaigoje. Tačiau pagrindinis jos dalininkas – rajono savivaldybė.

Be itin kuklios simbolinės dalies „Sporto gijose“ kita mano sąsaja su šiuo aikštynu yra ta, jog kartu su kitais šios sporto šakos entuziastais čia retkarčiais žaidžiu tenisą.

Remontuoti ar leisti turtui sunykti?

Nuo teniso aikštynų Kėdainiuose įrengimo jau praėjo 24 metai, tad natūralu, kad visa infrastruktūra gerokai nusidėvėjo. Dar prieš keletą metų šiame aikštyne vyko Lietuvos reitinginiai turnyrai, tačiau dėl vis prastėjančios infrastruktūros būklės toliau organizuoti tokias varžybas tapo nebeįmanoma. Todėl ir buvo rajono savivaldybės pasiūlyta investuoti į šio savivaldybei priklausančio turto rekonstrukciją.

Nejaugi reikėjo laukti dar kelis metus, kol teniso aikštynai visiškai sunyktų ir taptų nebetinkami naudoti? Tikėtina, kad vėl būtų sulaukta neigiamų vertinimų ir pasisakymų.

Džiaugiuosi, jog praėjusios kadencijos Tarybos nariai pritarė šiam projektui ir pasisakė už darbų tęstinumą. Nes turėdami modernią aktyvaus laisvalaikio infrastruktūrą – atnaujintus teniso kortus, stadioną, dviračių takus, laisvalaikio zonas parkuose, savo miestą mes paversime dar patrauklesniu, kuriame liktų gyventi ir šeimas kurtų jauni žmonės.

Saulius Grinkevičius, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.