Prieš šimtą metų, 1919 metais, pradėjo veikti Kėdainių teismas. Minint šią sukaktį Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta 25-erius metus Temidei tarnaujančios teisėjos Aurelijos Ozolinios knyga „Kėdainių teismas. Šimtmečio mozaika“.

Jubiliejiniame teismo minėjime – teisėjos knygos pristatyme – susirinkusiems sveikinimo žodį pirmoji tarusi Kauno apylinkės teismo pirmininko pavaduotoja, laikinai einanti pirmininkės pareigas Laima Šeputienė pasidžiaugė ypač darniu ir draugišku Kėdainių rūmų kolektyvu. Įvertino žmogaus ir teismo skirtumus amžiaus prasme: „Žmogui 100 metų visas jo gyvenimas, o teismui – pati branda. Teismui linkiu jo istorijos tęstinumo užtikrinimo“. Pažymėjo, kad jai visada džiugu matyti tokį vieningą kolektyvą ir geras nuotaikas. „Kaskart iš Kėdainių išvažiuoju lydima gerų emocijų“, – sakė laikinoji teismo vadovė.

Knygos „Kėdainių teismas. Šimtmečio mozaika“ autorė Aurelija Ozolinia (kairėje) kartu su vakaro viešnia – Janina Radvile.

Iškilmingo vakaro metu buvo prisiminti ir pagerbti visi per 100 metų Kėdainių teisme (kad ir kaip keitėsi jo pavadinimas ar pavaldumas) dirbę teisėjai, teismo darbuotojai.

Istorija įprasminta ir filmuke

Renginyje negalėjęs dalyvauti, tačiau sveikinimą atsiuntęs Kauno apylinkės teismo pavaduotojas, Kėdainių rūmams vadovaujantis Arūnas Purvainis taip pat sveikino Kėdainių buvusius ir esamus teisėjus, teismo darbuotojus šia gražia proga. „Kartu su Jumis noriu pasidžiaugti, kad Kėdainių miestas turi teismo rūmus, kurių istorija žengia koja kojon su visos Lietuvos teismų 100 – mečio istorija ir joje taip pat paliko ryškų pėdsaką“, – sveikinimo kalboje dėstė pavaduotojas.

Kolektyvą sveikino Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Penktojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Tomas Šiulys, advokatas Vytautas Polikaitis, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė, muziejininkė Eglė Morkūnaitė. Muzikinį sveikinimą teismo kolektyvui ir svečiams dovanojo teisėjos Laimos Šablevičienės dukra Morta. Renginio metu savo balsu užbūrė bibliotekos siela­ renginių organizatorė Laima Žilytė.
Pirmąją renginio dalį užbaigė nuotaikingas, daug gerų emocijų ir juoko sukėlęs advokato Raimundo Gargaso padovanotas archyvinis filmukas apie Kėdainių teismą, darbuotojus, teismo ir prokuratūros kraustymąsi į naujas patalpas.

Bus tęsinys po penkerių metų

„Kėdainių teismas. Šimtmečio mozaika“. Taip pavadinta ką tik išleista knyga apie Kėdainių teismą, kurioje surinkta daug įdomių istorinių faktų, nuotraukų, dokumentų, buvusių ir esamų darbuotojų pasakojimų. Šiai progai išleista knyga įprasmina ne tik Kėdainių kraštui, bet pačiai valstybei dirbusių Lietuvos teisėjų, valstybės tarnautojų, kitų darbuotojų atminimą, prisiminimus, ir be abejo – šiemet švenčiamą Kėdainių teismo 100-metį.

Pristatydama savo kūrinį, teisėja pasakojo jo rašymo istoriją: kaip rinko medžiagą istoriniuose archyvuose, muziejuose, ieškojo teisėjų giminaičių, užsirašinėjo pasakojimus iš buvusių ir esamų teismo darbuotojų. Pažymėjo, kad knygos pavadinimas būtent ir atspindi istorijos mozaiką, nes ne visi asmenys, dirbę teisme yra aprašyti, palaipsniui dėliojosi mozaika, kuri yra ne pilna, tačiau teisėja pažadėjo, kad su kitų pagalba, po penkerių metų išleis knygos papildymą su atrastomis naujomis mozaikos detalėmis. Pasakojimą papildė bibliotekos renginių organizatorės, buvusios teisėjo Mamerto Antanaičio kaimynės Laimos Žilytės prisiminimai iš vaikystės.

Dalijosi prisiminimais

Knygą išleidusio Pasaulio lietuvių centro direktorius Valdas Kubilius nuoširdžiai stebėjosi puikiu teisėjos Aurelijos Ozolinios rašymo stiliumi, pastebėjo, kad knygą gera ir įdomu skaityti.
Prisiminimais apie savo tėvą teisėją Henriką Radvilavičių dalijosi jo dukra Janina Radvilė, o apie teisėją Henriką Olšauską pasakojo jo sūnus dailininkas Rimantas Olšauskas, padovanojęs teismui du nuotraukų albumus iš savo tėvo asmeninio archyvo.

Šventės svečiai prisiminimais apie buvusius kolegas, darbą, dalijosi prie kavos puodelio ir vaišinosi pačios teisėjos Aurelijos Ozolinios keptais saldėsiais.
Kaip minėjo daugelis svečių, Kėdainių teismui tai – didelė šventė, garbė ir pasididžiavimas, kad ­mes – Kėdainiai – nedidelis miestas su unikaliu senamiesčiu ir gilia miesto istorija, dabar ir teismo istoriją įprasminome knygoje.

Kauno apylinkės teismo
Kėdainių rūmų inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.