Kėdainių sporto centras šiemet pasitiko jau 62-ąjį rugsėjį. Per šiuos metus sporto centrą baigė 1260 įvairių sporto šakų auklėtinių, tarp kurių – nemažai Lietuvą garsinančių sportininkų.

Sporto centro direktorius Arnas Argustas (dešinėje) didžiuojasi visais Centro treneriais. Su pagarba Centro vadovas klauso krepšinio trenerio Kastyčio Kundroto pastabų.

Sporto centro direktorius Arnas Argustas (dešinėje) didžiuojasi visais Centro treneriais. Su pagarba Centro vadovas klauso krepšinio trenerio Kastyčio Kundroto pastabų.

O ir šiandien čia besimokantys sportininkai rodo puikius pasiekimus tarptautinėse ir šalies arenose. Sporto centre laukiami ne tik siekiantys sportinių aukštumų, bet ir tiesiog norintys pasportuoti bei gerai praleisti laiką.

Gausus būrelių pasirinkimas
Šiais metais sporto centre treniruojasi 523 mokiniai, kurie lanko futbolo, krepšinio, lengvosios atletikos, dziudo, bokso, plaukimo ar teniso treniruotes. Pasak Sporto centro direktoriaus Arno Argusto, prisijungti prie vieno ar kito būrelio veiklos mokiniai gali ištisus metus, todėl kasmet pradinio rengimo, meistriškumo ugdymo programos pasipildo naujais mokiniais. Šiais metais naujai formuojamos krepšinio, dziudo bei lengvosios atletikos grupės. Pradėti mokytis krepšinio paslapčių kviečiami 2009 metais gimę berniukai bei mergaitės, gimusios 2004 – 2007 metais. Didžiausio populiarumo sulaukia krepšinis, tačiau vis daugiau mokinių atranda ir kitas sporto šakas. Puikius rezultatus rodanti Rūta Meilutytė, ko gero, tapo įkvėpimu daugeliui, todėl atsiranda vis daugiau norinčių lankyti plaukimo treniruotes. A. Argustas apgailestauja, kad kol kas sporto centras nėra pajėgus priimti visų norinčių, nes šiuo metu „Aušros“ progimnazijos baseine dirba tik du specialistai. O štai vyresniųjų moksleivių gretose pastaruoju metu populiarėja boksas. Juo domisi ne tik vaikinai. Šiuo metu bokso treniruotes lanko ir keturios merginos.

Svarus trenerių indėlis
Centre dirba 24 savo srities specialistai. Dauguma jų – buvę centro auklėtiniai, įgiję pasirinktos sporto srities specialistų išsilavinimą. Siekdami mokinius ugdyti kuo kokybiškiau, pedagogai nuolat kelia savo kvalifikaciją. Centre šiuo metu dirba 1 mokytojas ekspertas, 9 metodininkai, 5 vyresnieji mokytojai bei 5 mokytojai. Šiais metais prie sporto centro kolektyvo prisijungė 2 nauji specialistai. Dziudo trenerė Ema Butkevičiūtė kviečia dziudo imtynių mokytis ikimokyklinukus, o lengvaatletis šuolininkas Marius Vadeikis – 5-8 klasių mokinius. „Džiugu, kad mūsų auklėtiniai grįžta į gimtąjį miestą perteikti sukauptos patirties jauniesiems kėdainiečiams”, – džiaugėsi Sporto centro direktorius Arnas Argustas.

Medalių verti sporto centro auklėtinių pasiekimai
„Didžiuojamės Kėdainiuose išugdytų sportininkų pasiekimais“, – džiaugsmo neslepia Sporto centro direktorius. O džiaugtis tikrai yra kuo. Tarp buvusių sporto centro auklėtinių yra olimpinis čempionas futbolininkas Arvydas Janonis, Europos krepšinio čempionė Jovita Jutelytė bei šachmatų didmeistris Šarūnas Šulskis. Tarp geriausių visų laikų Lietuvos lengvaatlečių dvidešimtukų pavardžių puikuojasi ir keletas kėdainiečių: 800 metrų distancijos bėgikas Rolandas Vasiliauskas, šuolininkas į aukštį Aurelijus Eirošius, šuolininkas į tolį ir trišuolininkas Marius Vadeikis, trišuolininkė Živilė Žebarauskaitė bei ėjikė Rita Kaselytė.
Savo rezultatais džiugina ne tik buvę, bet ir esami sporto centro auklėtiniai. 2015 metais įvairių sporto šakų Lietuvos rinktinėms atstovavo net 15 sporto centro auklėtinių. 2015 ir 2016 metais boksininkas Artūras Zinkovskij Europos jaunimo bokso čempionate iškovojo 3 vietą, o pasaulio jaunių bokso čempionate dalyvavęs Rokas Vaitkaitis užėmė kuklesnę – 16 vietą. Puikius rezultatus rodė ir krepšininkai. Štai, Regimantas Miniotas Europos jaunimo krepšinio čempionate pasidabino bronzos medaliu, Brigita Turskytė su U-16, o Laurita Jurčiūtė su U-18 krepšinio rinktinėmis dalyvavo Europos krepšinio čempionatuose. Jaunių Europos čempionatuose dalyvavo ir lengvaatlečiai bei plaukikai. 10 km sportinio ėjimo rungtyje 7 vietą užėmė Daumantas Liutinskis, o Austėja Kavaliauskaitė 5 km rungtyje – 11. Estafetės plaukime 4×100 laisvuoju stiliumi 3 vietą iškovojo Darijus Astrauskas. Du kėdainiečiai futbolininkai – Martynas Medelinskas ir Titas Krapikas – Lietuvos garbę gina žaisdami U-19 rinktinėje. T. Krapikas šiuo metu gina Italijos „Sampdoria“ klubo vartus.

Sportuoti gali kiekvienas norintis
Sporto centro direktoriaus A. Argusto teigimu, stengiamasi priimti kiekvieną norintį sportuoti. Tėvai vaikų, norinčių pradėti lankyti kažkurios sporto šakos treniruotes, Sporto centro administracijai turi pateikti prašymą, vaiko sveikatos pažymą ir pasirašyti mokymosi sutartį. „Visada džiaugiamės, kai ikimokyklinukus ir pradinukus į treniruotes atlydi tėveliai“, – teigė Centro direktorius.
Sportuoti gali ne tik mokiniai. „Kėdainių sporto centras valdo didelę sporto bazę, kuri yra atvira ne tik Centro bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei“, – primena Sporto centro vadovas. Tiek įvairių sporto klubų atstovai, tiek ir pavieniai asmenys gali sportuoti futbolo manieže, krepšinio salėje, teniso kortuose ar plaukioti Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų baseine, kuriame ne tik vyksta užsiėmimai mokiniams, bet ir priimami kiti lankytojai. Paslaugų kainos nustatytos Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.