Kėdainių rajono savivaldybė kartu su kitomis šalies savivaldybėmis pagal poreikius ir galimybes prisideda prie so­lidarumo ir teisingo atsakomybės pasidalijimo tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių narių priimant pabėgėlius. Mūsų savivaldybė prieglobstį suteiktų vienai pabėgėlių šeimai.

Pasak A. Pavolio, Rukloje šiuo metu gyvenanti sirų šeima (vyras, žmona ir jų dvejų metų sūnus) svarsto galimybę apsigyventi Akademijoje.

Pasak A. Pavolio, Rukloje šiuo metu gyvenanti sirų šeima (vyras, žmona ir jų dvejų metų sūnus) svarsto galimybę apsigyventi Akademijoje.

Jeigu Vyriausybė skirtų lėšų namo Šėtos g. rekonstrukcijai, tuomet būtų galima priimti ir apgyvendinti penkias šeimas.

Karo pabėgėliai norėtų gyventi Kėdainių rajone
Savivaldybės direktoriaus pavaduotojo Antano Pavolio teigimu, Kėdainių rajono savivaldybė yra pasiruošusi priimti pabėgėlius ir suteikti jiems tinkamas gyvenimo sąlygas, taip pat padėti ieškantis darbo. Be to, juos padėtų globoti „Carito“ ir Raudonojo kryžiaus organizacijos.
A. Pavolis sakė, kad Kėdainių darbo birža palaiko glaudų ryšį su Ruklos pabėgėlių centru. Rukloje šiuo metu gyvenanti sirų šeima (vyras, žmona ir jų dvejų metų sūnus) svarsto galimybę apsigyventi Akademijoje. Vyras yra agronomas, turi aukštąjį išsilavinimą. Jis jau turi pasiūlymą dirbti Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro žemdirbystės institute, Akademijoje. Taip pat čia dirbdamas siras turėtų galimybę studijuoti doktorantūroje. Akademijoje karo pabėgėlis jau lankėsi, jam patiko, todėl sutinka čia dirbti ir gyventi.
„Šiuo metu yra tvarkomi vyro dokumentai. Jei jie atitiks visus būtinus reikalavimus, planuojama, kad šeima į Akademijos miestelį atvyks iki šių metų gruodžio 26 d. Džiaugiamės, kad jau atsirado du Akademijos gyventojai, siūlantys išnuomoti butus šiai karo pabėgėlių šeimai“, – sakė A. Pavolis.

Susitiko su bendruomenių vadovais
Savivaldybės direktoriaus pavaduotojas susitiko su asociacijų Akademijos bendruomenė ir Vainotiškių bendruomenė pirmininkais Algimantu Paplausku ir Elena Purauskiene. Su jais aptarė pabėgėlių apgyvendinimo klausimą.
„Tikiuosi, kad Akademijos ir Vainotiškių bendruomenės priims šią šeimą. Svarbiausia – mūsų vietinių žmonių nusiteikimas, nes visas šios šeimos integravimas būtų labai gražus ir sektinas pavyzdys kitiems Lietuvos miestams ir mums patiems“, – sakė A. Pavolis.

Ieško būstų ir darbo
Kėdainių rajono savivaldybė prašo atsiliepti fizinius asmenis, norinčius išnuomoti būstą karo pabėgėliams iš Sirijos ir Irako.
Praneškite apie būsto adresą, kvadratinius metrus ir kambarių skaičių telefonais: 69 577, 8 671 75 276.
Darbdaviai, kurie norėtų prisidėti ir priimti naujų žmonių į savo komandą, praneškite apie tai Darbo biržai paminėdami, kad jūs laukiate ne tik kėdainiečių, bet ir karo pabėgėlių.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Kaži

    Kaži ar tie pabėgėliai,kuriuos ketina apgyvendinti būtent Šėtos gatvėje, nepabėgs?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.