VšĮ Kėdainių PSPC darbą pradėjo nauja gydytoja akušerė ginekologė Aura Pocevičienė. 2010 metais ji baigė medicinos studijų krypties medicinos studijų programos internatūrą bei įgijo medicinos gydytojo profesinę kvalifikaciją. 2018 metų sausį Lietuvos sveikatos mokslo universiteto akušerijos ir ginekologijos klinikoje baigė rezidentūros studijas, jai buvo suteikta gydytojo akušerio ginekologo profesinė kvalifikacija.

Kėdainių PSPC A. Pocevičienei yra pirmoji darbo vieta. Gydytoja akušerė ginekologė teikia pirminio lygio konsultacijas, vykdo nėščiųjų priežiūrą, atlieka profilaktinius patikrinimus. Gydytoja taip pat dirba Kėdainių ligoninės konsultacijų poliklinikoje ir akušerijos-ginekologijos skyriuje.

Paklausta, kas lėmė būtent tokių medicinos studijų pasirinkimą, A. Pocevičienė atvirauja, kad nuo vaikystės norėjo būti tik gydytoja. Mokykloje, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo metu, laikant lietuvių kalbos egzaminą, jos kalbėjimo tema buvo profesijos.

,,Kai manęs paklausė, kokią specialybę pasirinkčiau, netikėtai atsakiau, kad noriu būti akušere ginekologe. Ir ta mintis man nedavė ramybės, pradėjau jos siekti toliau besimokydama“, – apie savo pasirinkimą pasakojo ji.

A.Pocevičienės teigimu, akušerija ginekologija yra tarsi kelių specialybių mišinys. „Tai darbas ligoninėje ir poliklinikoje, bendravimas su įvairaus amžiaus pacientėmis, chirurginės intervencijos, ultragarsinė patikra bei gimimo stebuklas. Neapsakomas jausmas, stebėti naujo žmogaus atėjimą į šį pasaulį, matyti tėvų džiaugsmo ašaras. Deja, bet ne visada tai tik džiaugsmingos akimirkos, būna ir nelaimingai pasibaigusių atvejų, kuriuos sunku išgyventi ir gydytojui“, – teigė gydytoja.

Pasak gydytojos, akušerių kompetenciją Lietuvoje reikia plėsti, nes jos yra kvalifikuotos, puikiai dirbančios savo srities specialistės. Jos gali išsiaiškinti nėščiųjų rizikos veiksnius, prižiūrėti mažos rizikos nėščiąsias, paimti onkocitologinį (dėl gimdos kaklelio vėžio) tepinėlį ir t.t. Pacientės turi pasitikėti akušere, nes jos suteikia kvalifikuotą priežiūrą ir tikrai ne kiekvienu atveju reikia gydytojo įsikišimo. Prireikus gydytojo konsultacijos, akušerė visada tikslingai nukreips jai, bei praneš gydytojui apie esamą atvejį.

Pati tapusi mama, ir daugelį dalykų perėjusi per savo patirtį, gydytoja dabar kitu žvilgsniu žvelgia į savo specialybę, ji tapo brandesnė, supratingesnė, atsakingesnė. Su pacientėmis gydytoja atvira, paprasta, stengiasi suprantamai suteikti informaciją apie esamus negalavimus, problemų sprendimo būdus.

Asta Raicevičienė
VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.