Kėdainių profesinio rengimo centre (PRC) vyko nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Padavėjas ir barmenas 2017“. Konkurso tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, iniciatyvą bei suteikti galimybes pademonstruoti savo profesinius įgūdžius.

Konkurse dalyvavo būsimieji padavėjai ir barmenai iš 15 Lietuvos profesinio mokymo įstaigų: VšĮ Alantos technologijų ir verslo mokyklos, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro, Jonavos politechnikos mokyklos, Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Klaipėdos turizmo mokyklos, Kupiškio technologijų ir verslo mokyklos, Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos, Marijampolės, Alytaus, Kėdainių, Kelmės, Šiaulių, Tauragės profesinio rengimo centrų, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos. Svečių teisėmis konkurse dalyvavo ir dvi mokinės iš Estijos, Rakverės miesto profesinės mokyklos.

III laipsnio diplomo laimėtoja Samanta Gedrimaitė (Kėdainių profesinio rengimo centras).

Konkurso dalyvius, juos rengusius profesijos mokytojus, svečius pasveikino Kėdainių PRC direktorius Dangiras Kačinskas. Vadovas palinkėjo dalyviams sėkmės, sveikos konkurencijos, patirti bendravimo džiaugsmą.

Po nuoširdaus pasveikinimo ir palinkėjimų konkurso dalyviai burtų keliu išsitraukė užduočių atlikimo eilės numerius. Konkurso metu mokiniai turėjo išbandyti savo jėgas trijose rungtyse: paserviruoti stalą dviem asmenims pagal burtų keliu išsitrauktą meniu, sulankstyti audinio pakaitalo servetėles trimis pasirinktais būdais ir pagaminti kokteilį pagal savo sukurtą receptą.
Kad konkursas vyktų sąžiningai ir sklandžiai, dalyvių darbą stebėjo, pagamintus kokteilius ragavo ir vertino profesionali ir kompetentinga vertinimo komisija: MONIN prekinio ženklo ambasadorius Lietuvoje Tomas Pletaras, UAB „Novus Rex“ administratorė Deimantė Kasčiukaitė, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro vyresnioji profesijos mokytoja Rita Vilaniškienė ir barmenas Burak Reis Sunay iš Turkijos viešbučio „Belcekiz Beach Club Hotel“.

Kol mokiniai rungtyniavo, profesijos mokytojams vyko seminaras „Padavėjų ir barmenų profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas“. Seminaro metu mokytojai stebėjo kokteilių paruošimo kultūros naujoves, šaltų ir karštų turkiškų gėrimų paruošimą, buvo aptartos A la Carte meniu idėjos. Seminarą vedė Kėdainių PRC projektų vadovė Vilija Bakutytė, profesijos mokytojai Audronė Alminienė, Ingrida Šlikienė ir Darius Biriukas, viešbučio „Belcekiz Beach Club Hotel“ barmenas Burak Reis Sunay, virtuvės šefai Nebi Durgun bei Gani Atas. Po seminaro visi mokytojai buvo pakviesti į ekskursiją po Kėdainių senamiestį.

Nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso „Padavėjas ir barmenas 2017“ prizininkais tapo bei Švietimo ir mokslo ministerijos I, II, III laipsnio diplomais buvo apdovanotos šios konkurso dalyvės: I vietos laimėtoja Rugilė Gluoksnytė (Alytaus profesinio rengimo centras), II vietos – Erika Piliutytė (Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras). Dvi konkurso dalyvės buvo įvertintos vienodu balų skaičiumi, todėl vertinimo komisijos sprendimu III laipsnio diplomais apdovanotos dvi dalyvės: Ramūnė Montvilaitė (Kupiškio technologijų ir verslo mokykla) ir Samanta Gedrimaitė (Kėdainių profesinio rengimo centras).

Visiems konkurso dalyviams ir juos parengusiems profesijos mokytojams Kėdainių PRC vadovas D. Kačinskas įteikė Kėdainių profesinio rengimo centro padėkas, atminimo dovanėles, taures ir konkurso rėmėjo UAB „Sangaida“ dovanas.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.