Iš savaitgalį Kuršių nerijoje vykusios didžiulės talkos grįžusios Kėdainių LIONS klubo narės pasakoja, kad nuo šiol kelionė Kuršių nerijos keliu bus daug įdomesnė.

Važiuodami nuo Juodkrantės link Pervalkos, pažvelkite kairėn – po šio savaitgalio ten atsivėrė didingas Mirusių kopų vaizdas. Nuo pagrindinio kelio dabar matyti ne tik įspūdingo grožio Pilkosios kopos, žmonių dar vadinamos Negyvosiomis arba Mirusiomis, bet ir Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas.

Dėl sutankėjusio miško anksčiau jų nuo kelio nebuvo matyti. Pastaruosius kelis mėnesius čia vyko miško kirtimai, o šį savaitgalį suvažiavę LIONS klubų nariai sutvarkė beveik 6 hektarų ploto aplinką.

„Grėbėme šakas, lapus, spyglius Kuršių nerijos Naglių gamtiniame rezervate, kuris sukurtas Pilkosioms kopoms saugoti – savivarčiai vos spėjo išvežti mūsų suneštas šakas. Turėjome nuostabų darbingą savaitgalį, po talkos – su edukacinėmis programomis, žuviene, LIONS klubų bendryste. Besidarbuodami sužinojome daug įdomaus apie Neringą, jos istoriją, senuosius papročius“, – pasakoja Kėdainių moterų LIONS klubo įkūrėja Sigita Skarupskienė.

Savaitgalio talkos rezultatais besidžiaugianti Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija prognozuoja, kad šią vasarą Naglių gamtiniame rezervate smarkiai išaugs lankytojų skaičius.

„Šio ypatingo vaizdo atvėrimas buvo suplanuotas jau 2013 metais ir šį savaitgalį jis buvo įvykdytas. Tai buvo įspūdingo dydžio ir našumo LIONS klubų talka, Kuršių nerijoje – didžiausia. Mums reikėjo tiek daug talkininkų, nes Kuršių nerijos miškuose viskas daroma nenormaliai. Jeigu kitur tokios miško kirtimų atliekos – šakos, lapai, spygliai – yra paliekamos, tai pas mus būtina pašalinti organiką, kad galėtų augti smėlynų augalai“, – pasakoja Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.

Pilkosios kopos yra saugomos, nes jose auga įvairių rūšių unikalių augalų. Savaitgalį LIONS talkininkams pašalinus maksimalų kiekį organinių atliekų, šią vasarą čia pradės želti žolė ir pagerės sąlygos augti unikaliems pilkųjų kopų augalėlams.

„Kai sutvarkėme po kirtimų likusias medienos atliekas, sužėlusius augalus, išlyginome nuo sunkiasvorės technikos atsiradusias duobes, vėžes, dar geriau pasimatė unikalaus kraštovaizdžio elementai, atsivėrė nuostabūs vaizdai. Daug kartų ten važinėjau ir net neįsivaizdavau, kad nuo kelio gali atsiverti toks gražus vaizdas“, – pasakoja Lietuvos LIONS klubų valdybos pirmininkas Gintautas Piragius.

Aplinkosauga yra viena iš prioritetinių LIONS klubų veiklos sričių Lietuvoje ir pasaulyje.

Be šios, jau tradicine tampančios talkos Kurių nerijoje, Kėdainių moterų LIONS klubas taip pat kasmet dalyvauja aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom“, taip prisidėdamas prie aplinkos gražinimo ir išsaugojimo.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.