Praėjusios savaitės ketvirtadienis Kėdainių bendruomenės socialiniame centre prasidėjo neįprastai – klausos negalią turinčių gyventojų rankdarbių ir fotografijų paroda bei neeiliniu susirinkimu. 

Veronika Gilienė Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminei organizacijai vadovavo du dešimtmečius.

Veronika Gilienė Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminei organizacijai vadovavo du dešimtmečius.

Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminės organizacijos pirmininkė Veronika Gilienė sukosi kaip vijurkas: „Džiaugiuosi, kad atsirado žmogus, galintis pakeisti mane.“
Kėdainiuose priskaičiuojama per pusantro šimto klausos sutrikimų turinčių asmenų, tačiau draugijai priklauso kone perpus mažiau. „Nesistengiame reklamuotis ir atkreipti į save dėmesį, vieni išeina, kiti – ateina, sąrašus tikriname kasmet, žymių pokyčių skaičiuose nematome, tačiau galiu pasidžiaugti, kad pavyko pritraukti vaikų iš kaimo vietovių, kurie dabar jau užaugę ir gyvena savarankišką gyvenimą“, – teigia draugijos pirmininkė V. Gilienė. Veiklos draugijai netrūksta, tačiau norima kiek įmanoma labiau įsitraukti į visuomeninę veiklą. Klausos negalią turintiems asmenims sunku prisitaikyti prie aplinkos, jų poreikiai skiriasi, todėl stengiamasi kuo labiau sumažinti atskirtį visuomenėje. „Jiems išties sunku gyventi, bet kokiame žingsnyje reikia gestų kalbos vertėjo pagalbos. Kartais nutinka nesusipratimų ar iškyla problemų, tačiau išmokome jas spręsti taikiai, kad visi liktų laimingi. Džiaugiamės, kad esame ir galime padėti, stengiamės kuo aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje ir skirti kiek įmanoma daugiau dėmesio šiems žmonėms. Organizavome fotografijos ir rankdarbių būrelius, atliekame imituojamas dainas, rengiame išvykas – bet kokia veikla yra svarbi neįgaliųjų socialinei edukacijai“, – entuziastingai kalbėjo pirmininkė. Pasak V. Gilienės, labai liūdna, kai negalią turintys žmonės yra netoleruojami, kai kurie randa būdų ne tik pasityčioti, bet ir apgauti. Tačiau šiuo metu Socialiniame centre nuotaikos optimistiškos: „Šiandien vyksta ne tik susirinkimas, bet ir atidarome parodėlę. Joje savo rankdarbius demonstruoja draugijos nariai, jiems tai labai svarbu.“

Neįgaliųjų darbai stebina kruopštumu.

Neįgaliųjų darbai stebina kruopštumu.

Draugijos pirmininkė Veronika Gilienė greitai atsisveikins su savo pareigomis: „Draugijai vadovauju jau dvidešimt metų, atėjo laikas naujajai kartai. Norėjau anksčiau pasitraukti iš šių pareigų, tačiau negalima daryti tokių staigių permainų, visi esame pripratę vieni prie kitų. Reikėjo laiko ir, žinoma, žmogaus, pakeisiančio mane, o dabar džiaugiuosi, kad radau puikiai šiam darbui tinkantį asmenį. Man smagu matyti, kaip žmogus noriai atsiduoda tokiam darbui, kaip noriai imasi veiklos. Dabar sunku numatyti, kaip bus vėliau, tačiau ne abejoju, kad ji susitvarkys“, – taip V. Gilienė atsiliepė apie projektų vykdytoją Viktoriją Mockutę, kuri jau penkerius metus yra draugijos narė. Taip pat V. Gilienė pridūrė, kad draugijos nepalieka ir ketina dirbti toliau. Būsimoji draugijos pirmininkė V. Mockutė, nors kilusi ne iš Kėdainių, nesigaili dėl savo pasirinkimo imtis atsakingų pareigų. Į jas žvelgia atsakingai ir perspektyviai: „Neįgaliųjų dienos užimtumui skiriame ypatingą dėmesį, džiaugiuosi esanti būtent čia. Mes dalyvaujame įvairiuose renginiuose, turime įdomių būrelių, skatiname užimtumą. Stengsimės, kad visi čia esantys labiau integruotųsi į visuomenę“, – sakė V. Mockutė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.