Praėjusį savaitgalį Tauragėje vyko Lietuvos kyokushin karatė jaunių čempionatas. Jame net tris prizines vietas iškovojo mūsų miesto karatė klubo „Stoikas“ sportininkai. Karatė kovotojų lygis Lietuvoje yra labai aukštas, jaunių čempionate Tauragėje varžėsi apie 100 sportininkų, tad „Stoiko“ klubo treneris Vaidas Rudelis teigia besididžiuojantis visais čempionate dalyvavusiais sportininkais.

„Labai džiugu, kad čempionate Kėdainius atstovavo penki sportininkai. Trys iš jų grįžo su apdovanojimais. Geriausiai pasisekė Rokui Kačiuliui, kuris pralaimėjo tik finalinėje kovoje ir iškovojo sidabro medalį. Agnė Sabaliauskaitė, Maiklas Juodikevičius pasipuošė bronzos spalvos medaliais. Šie pasiekimai yra labai džiuginantys. Šie sportininkai yra profesionalai, sportuoja apie dešimt metų, nuo pat mažumės. Su jais labai malonu dirbti – pasakai, ką norėtum pamatyt, ir jie pakankamai klusniai ir tiksliai tai įvykdo“, – auklėtiniams pagyrų negailėjo treneris V. Rudelis.

Pokalbis su treneriu vyko tuo laiku, kai į treniruotę buvo susirinkę patys mažiausieji „Stoiko“ sportininkai. V. Rudelis teigė, kad tarp šio gausaus būrio vaikų yra ne vienas, kuris taps galbūt ne tik Lietuvos, bet ir Europos prizininku. „Džiugu, kad turime labai labai gabių vaikų“, – užtikrintai kalbėjo treneris.

Rokas Kačiulis (kairėje) ir Maiklas Juodikevičius.

Gavo kvietimą į Europos čempionatą

Karatė sportininkai R. Kačiulis bei M. Juodikevičius pasakojo, kad Lietuvos jaunių čempionatui ruošėsi daug ir atsakingai. Tokiame sporte reikalinga ne tik fizinė jėga, bet ir geras psichologinis pasiruošimas.

„Šioms varžyboms intensyviai ruošiausi pastaruosius pusę metų. Norint gerai pasiruošti čempionatui reikia įdėti daug darbo. O ir pačios varžybos pareikalauja daug ne tik fizinės jėgos, bet ir psichologinės stiprybės. Mane labai palaikė ir palaiko artimi draugai, tėvai, žinoma, ir treneris, jie mane nuolat motyvuoja“, – pasakojo antrosios vietos laimėtojas R. Kačiulis.

Vaikinui čempionate teko kovoti tris kovas (su finalu). „Su šiais varžovais man teko kovoti pirmą kartą. Pirmasis mano priešininkas buvo praėjusių metų Europos karatė čempionato trečiosios vietos laimėtojas, antrasis – irgi labai stiprus priešininkas iš Kauno. Na, o finale susitikau su praėjusių metų Europos vicečempionu iš Klaipėdos. Tai tikrai geras, tvirtas sportininkas“, – sakė pajėgus trenerio V. Rudelio auklėtinis. Tiesa, R. Kačiulis prisipažino, kad pralaimėjęs finalinę kovą nusiminė, tačiau tai tapo gera paskata ateityje dar rimčiau sportuoti bei siekti geresnių rezultatų. Juolab kad vaikinas gavo kvietimą dalyvauti Europos čempionate, kuris vyks gegužės mėnesį. „Taigi, esu pasiryžęs ruoštis dar daugiau, nes Europos čempionate kovosiu už savo šalį, šiais metais švenčiančią šimtmetį“, – tikino R. Kačiulis.

Sužino savo silpnas vietas

Kitas karatė klubo „Stoikas“ sportininkas M. Juodikevičius sakė, kad liejo prakaitą ne tik treniruotėse, bet ir papildomai namuose. „Sportuodavau šešias dienas per savaitę, po kelias valandas. Norėjau, žinoma, laimėti pirmą vietą, bet pavyko taip, kaip pavyko. Pasitaikė tikrai stiprus priešininkas, Lietuvos rinktinės narys, kuriam ir pralaimėjau. Pasiektu rezultatu esu patenkintas, tačiau jį vis tiek reikia gerinti. Po kiekvienos kovos sužinau savo klaidas, silpnas vietas, vėliau stengiuosi jas ištaisyti“, – pažymėjo trečiosios vietos laimėtojas, akademiškis M. Juodikevičius.

Čempionate savo jėgas išbandė ir Arnoldas Nargelavičius bei Ugnė Raštikytė Savilov, besitreniruojantys klube „Stoikas“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.