Šiandien, rugsėjo 21 d., į XI-ąsias Lietuvos Greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynes išlydėta VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) greitosios medicinos pagalbos skyriaus komanda – skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistai – Laima Bačiliūnienė ir Danguolė Matačiūnienė bei vairuotojas-sanitaras Modestas Mockus. Komandą lydi Kėdainių GMP vyriausioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė. Rugsėjo 21-23 dienomis Palangoje vyks Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės.

Varžyboms ruošėsi atsakingai

L. Bačiliūnienė – nebe naujokė, varžybose ji dalyvaus antrą kartą. ,,Pirmąjį kartą varžybose dalyvavau po to, kai 2009-aisiais kėdainiškių komanda tapo žaidynių nugalėtojais. Tuomet visi tebesveikino kėdainiškius sakydami, kad mes viską žinom. Tačiau kaip seksis šiemet, negali žinoti, bet iššūkius aš mėgstu“,- prisipažino skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Laima. Kitiems žaidynių dalyviams šios varžybos bus pirmosios. D. Matačiūnienė teigė tokiame renginyje dalyvausianti pirmą kartą, o besirengdama varžyboms labiausiai kartojosi teorines žinias. M. Mockus, kuriam varžybos irgi pirmosios, paklaustas, kaip nusiteikęs išvykstant, vyriškai atsakė: ,,Jaučiuosi, kaip važiuodamas į darbą“. Visi komandos dalyviai sakė, kad varžyboms ruošėsi atsakingai – į darbą teko ateiti ir per atostogas.

,,Mūsų tikslas, kad varžybose būtų sudalyvavę visi darbuotojai. O besiruošiant varžyboms reikia pasikartoti ir teorines žinias, ir praktinius įgūdžius. Kiekvienas iš jų įdėjo tikrai labai daug darbo. O dalyvaudami varžybose įgyja dar daugiau patirties, kurią pritaikys kasdieniame darbe“, – visuomet lydinti ir palaikanti savo darbuotojus sakė vyr. slaugos specialistė J. Vaišvilienė.

Linkėjo sėkmės

Išlydėti savos komandos atėjusi Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė pastebėjo:,,Esate patyrę, viską žinote ir viską mokate, belieka parodyti viską, ką mokate ir žinote, geriausio. Svarbiausia dalyvauti, išlaikyti gerą nuotaiką, gebėti ir mokėti varžytis kokiose situacijose bebūtumėt. Saugokite pirmiausia save, po to atlikite visą darbą, kurį privalote atlikti ir laimingai grįžkite namo. O kad būtų linksmiau ir žinotumėt ką atstovaujat, įteikiam jums užkandžių, kurie padės po varžybų atstatyti jėgas“, – linkėjo visai išvykstančiųjų komandai A. Rimkevičienė.

Sėkmės, stiprybės ir sveikatos atlaikyti viską palinkėjo ir vyriausioji slaugos administratorė Laima Antanaitienė.

Pagalba – imituotų nelaimių atveju 

Šiltai medikus į žaidynes išlydėjo ir kolegos.

Jau vienuoliktą kartą organizuojamo renginio metu varžysis 31 greitosios medicinos pagalbos komanda iš Lietuvos ir 5 – iš užsienio šalių. Geriausi Lietuvos ir užsienio šalių GMP įstaigų ekipažai varžysis teikdami pagalbą nukentėjusiesiems imituotų nelaimių atveju. Užduotys vyks viešose vietose, tad galimybę stebėti jas turi kiekvienas norintis.

Kaip praneša varžybų organizatoriai, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės yra renginys, kuriame GMP personalas turi progą smagiai praleisti laiką, pasimokyti ir pasisemti patirties, padėsiančios jiems susidūrus su iššūkiais darbe. Kitas svarbus žaidynių tikslas – visus susirinkusius GMP darbuotojus, dalyvaujančius Lietuvos GMP žaidynėse, paskatinti užtikrinti tokios pačios kokybės pagalbą visiems pacientams.

Dalyvaujantieji Lietuvos GMP žaidynėse ir žaidynių žiūrovai susipažįsta su naujais gydymo būdais ir metodais, kuriuos galima pritaikyti įvairios sunkumo būklės pacientams. Be to, žaidynių dalyviai turi galimybę pasidalinti patirtimi, žiniomis, darbo metodais su kolegomis iš kitų šalių GMP tarnybų.

2017 metų LGMPŽ varžybų metu vyks žinių ir įgūdžių patikrinimas identiškose stotelėse. Šių varžybų metu preliminariai planuojamos 5 paprastos rungtys (po 20 min.), galimos kelios trumpos užduotys (po 10 min.) bei masinės nelaimės užduotis. Komandų pasirodymo tvarką nulems burtai, kurie bus traukiami prieš varžybas.

Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.