Lapkričio 10 dieną Baisogalos pradinėje mokykloje-darželyje vyko Lietuvos pradinių klasių mokinių pažintinė–praktinė konferencija „Sveikatos akademija“. Šios konferencijos tikslas – skleisti gerąją mokinių patirtį sveikos gyvensenos temomis: sveikatos tausojimu, stiprinimu, žalingų įpročių prevencija, gydymuisi be vaistų, fiziniu aktyvumu, sveika mityba. Pranešimus skaitė mokiniai iš Joniškio, Radviliškio, Šeduvos, Baisogalos, Raseinių ir Kėdainių rajonų mokyklų.

Konferencijoje dalyvavo ir mokiniai iš Kėdainių rajono. Labūnavos pagrindinės mokyklos 3 klasės mokinės U. Samulevičiūtė ir M. Aniulytė (mokyt. A. Urbonavičienė) pristatė pranešimą „Kasdieną po obuolį“, o 4 klasės mokinės K. Saulevičiūtė, M. Dubinskaitė ir P. Bieliauskaitė (mokyt. J. Vaitiekūnienė) skaitė pranešimus apie rankų švarą, gydymąsi be vaistų. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos pirmokės A. Petrauskaitė ir S. Linkutė (mokyt. R. Vandalauskienė) skatino rinktis obuolį vietoj saldumynų, 2 klasės mokinys A. Žukas (mokyt. J. Petkevičienė) pasakojo apie savo aistrą futbolui, 3 klasės mokiniai S. Skačkauskaitė (mokyt. V. Krylienė) skaitė pranešimą apie svogūno naudą sveikatai, G. Krikščiūnas (mokyt. I. Lukjanovienė) mokė sveikos mitybos paslapčių. Originaliausiai pasirodė 4 klasės berniukų komanda (mokyt. V. Cechanavičienė). B. Stankūnas, K. Mileris „reklamavo“ sveikatą, E. Salyna dalinosi idėjomis apie „Žaliąją palangę“.

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija ir Labūnavos pagrindinė mokykla pripažintos sveikatą stiprinančios mokyklos, kurioje ugdomi mokinių sveikos gyvensenos įgūdžiai nuo pirmos klasės.
Jaunieji pranešėjai rekomendavo sveiko gyvenimo receptus, analizavo stebėjimų išvadas. Visi pranešimai buvo labai įdomūs, išradingi ir kūrybingi.

Konferencijos pabaigoje mokiniams buvo įteiktos padėkos ir dovanos, o jiems padėjusiems pasiruošti pedagogams kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.