Daug kam dar naujiena, kad naujam gyvenimui prikeltame vienkiemyje prie Kunionių pagal senus šeimos receptus gaminami natūralūs ir skanūs šaltai rūkyti mėsos gaminiai. Alksnio dūmais kvepiančių, burnoje tirpstančių „Kunionių rūkyklėlės“ lašinukų ragauja šalies Prezidentė, premjeras ir pramogų pasaulio žvaigždės, o štai kėdainiečiams jie taps tikru atradimu.

Sename moliniame pastate po rekonstrukcijos įsikūrė modernus mėsos perdirbimo cechas.

Tęsia šeimos tradiciją
Nedidelė rajono pakraštyje įsikūrusi įmonė skaičiuoja tik penktus veiklos metus, tačiau jos įkūrėjas ir komercijos direktorius Dainius Kižauskas juokauja, kad alksnio dūmo kvapas jį lydi nuo vaikystės. „Vasaras leisdavau tėvuko ūkyje ir mėsos rūkymo ceche Jonavos rajone, užaugau dalyvaudamas visuose darbuose, – pasakoja vyras. – Ėmiausi tęsti šeimos tradiciją, kad nenueitų į užmarštį receptai ir sukaupta patirtis, žinios. Manau, kad mums pasisekė, derinant ir tobulinant turimas žinias, pasitelkus meilę šiam darbui, realizuoti jas versle.“

Modernioje rūkykloje gaminami aukščiausius standartus atitinkantys mėsos produktai.

Josvainių seniūnijoje, prie Kunionių įsigyto vienkiemio pastatus rūkyklėlės kūrėjai per vienerius metus pavertė moderniu mėsos perdirbimo cechu, įrengė rūkyklas. Dūminės rūkyklos kūrenamos natūraliai – tik alksnio malkomis.

Įmonės direktorius D. Gudas (kairėje) ir komercijos direktorius D. Kižauskas siūlo ir kėdainiečiams paragauti didžiųjų miestų pirkėjų pamėgtų „Kunionių rūkyklėlės“ gaminių.

„Visi mūsų gaminiai – iš kiaulienos, kurią perkame iš Lietuvos tiekėjų. Gamyboje naudojame daug rankų darbo, kad mėsa būtų mažiausiai mechaniškai pažeidžiama ir sukurtume kuo natūralesnį produktą, – teigia pašnekovo bendramintis rūkyklėlės direktorius Darius Gudas. – Žinoma, mėsmalė automatinė, tačiau maišymo, rišimo, sukabinimo, rūkymo procesai atliekami rankomis. Sūdymo proceso metu naudojami tik natūralūs prieskoniai, kol dvi savaites bręsta produktai, jie taip pat vartomi rankomis.“

Siūlo įvertinti ir kėdainiečiams
„Kėdainių rajone smulkių mėsos perdirbimo įmonių nėra, tad mūsų įsikūrimas daug kam kėlė nuostabą, net abejonių“, – pasakoja D. Kižauskas. Tačiau šiuo metu „Kunionių rūkyklėlė“ pagamina iki 5 tonų produkcijos per mėnesį, kurią realizuoja ūkininkų prekybos vietose didžiuosiuose Lietuvos miestuose bei kartais gabena Jungtinės

Kunionių kaime gamintais lašinukais ar dešra mielai vaišinosi ir Seimo narys Vytautas Juozapaitis.

Karalystės lietuviams. Nedidelė Kėdainių krašto įmonė neseniai įžengė ir į Panevėžio bei Klaipėdos prekybos mėsos gaminiais rinkas, o artimiausiuose planuose – Šiaulių kraštas bei tautinio paveldo produkto sertifikato įgijimas kai kuriems gaminiams.
„Nekantraujame ir kėdainiečiams pasiūlyti tradicinių šaltai rūkytos kiaulienos gaminių, kuriuos jau pamėgo didžiųjų miestų pirkėjai“, – teigia abu pašnekovai.

Skonio paslaptis – senolių receptuose
Rekomenduojame paskanauti „Kunionių rūkyklėlę“ garsinančių gaminių – minkštos, burnoje tirpstančios šoninės, sprandinės, lašinukų, pagamintų pagal ypatingą ilgametę šeimos receptų praktiką.
Įmonės asortimente taip pat rasite rūkytos nugarinės, rūkytų ir sūdytų lašinių, kumpių, kumpelių, skirtingų skonių dešros: „Česnakinės“, „Pipirinės“, „Kadaginės“, „Krašuonos“, „Ypatingosios“, „Mėgėjų“. Taip pat gaminamos žalios, parūkytos ir rūkytos dešrelės. Tarp naujesnių gaminių – rūkyti šonkauliai, sūdytų lašinių užtepėlė.

Rūkyklos kūrenamos natūraliai – alksnio malkomis.

Atsižvelgdami į didėjantį poreikį, mėsos perdirbėjai siūlo fasuotų produktų vakuuminėse pakuotėse, kurios patogios gabenti ir laikyti. O švenčių ar kitomis progomis galima užsisakyti dovanų rinkinius su įvairiais rūkytos mėsos gaminiais.
„Džiaugiamės, kad tampame šio krašto dalimi. Suprasdami, kaip sunku surasti gerų darbuotojų, labai vertiname pas mus dirbančius vietos žmones, taip pat prisidedame prie Kunionių, Kampų bendruomenių renginių“, – sako verslininkai, kuriems Kėdainių kraštas ir taip nėra svetimas. D. Kižausko tėvonija – Dotnuvos seniūnijos Siponių kaime sėkmingai ūkininkaujančiame

Burnoje tirpstantis kumpis – vienas labiausiai pirkėjų pamėgtų „Kunionių rūkyklėlės“ gaminių.

Kižauskų ūkyje, o D. Gudas gyvena kaimynystėje, Jonavoje.
Kunionyse rūkytų lašinukų, šoninės, dešrų jau siūlo senamiestyje įsikūrusi krautuvėlė „Ragauk“, o nuo birželio 1 dienos „Kunionių rūkyklėlės“ gaminių rasite Kėdainių vartotojų kooperatyvo prekyvietėse, esančiose M. Daukšos g. 55, Gegučių g. 13 ir J. Basanavičiaus g. 91.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.