Pasieniečiai po gaudynių sulaikė, įtariama, Vokietijoje pavogtą automobilį „VW Touareg“. Jį vairavo tam teisės neturintis Kėdanių gyventojas. Kartu vyko Nyderlandų pilietis, įtariama, turėjęs vogtą dokumentą.

Penktadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Suvalkai – Marijampolė, stabdė į Lietuvą iš Lenkijos ką tik įvažiavusį automobilį „VW Touareg“. Ant jo buvo Vokietijos numeriai.

Visureigio vairuotojas nepakluso šalikelėje prie tarnybinio automobilio stovėjusių uniformuotų pasieniečių reikalavimui ir dideliu greičiu nulėkė į Lietuvos gilumą. VSAT pareigūnai tarnybiniu visureigiu „Mitsubichi Pajero“ įjungtais garso ir šviesos signalais pradėjo pavojingai manevravusio bėglio persekiojimą.

Gaudynės truko apie tris kilometrus, kol „VW Touareg“ vairuotojas nesuvaldė mašinos ir nuvažiavo į šlaitą. Pasieniečių akivaizdoje iš jos iššoko du vyrai ir leidosi bėgti. Atskubėję VSAT pareigūnai juos prisivijo ir sulaikė. Įtariama, kad „VW Touareg“ vairavo 27-erių Kėdainių gyventojas. Teisės vairuoti jis neturi.

Antras sulaikytasis pasirodė esantis 18-metis Nyderlandų pilietis. Asmens apžiūros metu pasieniečiai nustatė, kad užsienietis turi Nyderlandų asmens tapatybės kortelę, kuri, pirminiais duomenimis, Interpolo duomenų bazėje nepaskelbta kaip pavogta.

Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad šio 2009 m. laidos visureigio kaip, įtariama, vogto paieška Vokietijoje buvo paskelbta tą pačią dieną, t. y. penktadienį.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nuskaltimą gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Nyderlandų pilietį ir kėdainiškį pasieniečiai buvo dviem paroms uždarę į arešinę, o vėliau teismas leido juos suimti po 20 parų.

Lietuviui dar teks administracine tvarka atsakyti ir už du nusižengimus. Už vairavimą neturint teisės kėdainiškiui gresia bauda nuo 300 iki 450 eurų. Už nepaklusimą uniformuoto VSAT pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę bėglys bus baudžiamas bauda nuo 850 iki 1200 eurų.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr.

One Response

  1. Joana

    Kodėl nerašoma kaltininko pavardė? Reikia, kad žmonės žinotų jog tokių reikia saugotis.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.