Pareigūnai, atlikę procesinius veiksmus, teismui perdavė nagrinėti baudžiamą byla, kurioje du Kėdainių rajono gyventojai kaltinami gabenę lietuves prostitucijai į užsienį veikiant bendrininkų grupėje.

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<ins class="adsbygoogle"
   style="display:block; text-align:center;"
   data-ad-layout="in-article"
   data-ad-format="fluid"
   data-ad-client="ca-pub-1083151304725241"
   data-ad-slot="9222249362"></ins>
<script>
   (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuotų nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Kaltinimai byloje pareikšti 33 metų Kėdainių rajono gyventojui ir jo 58 metų tėvui. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jaunesnysis kaltinamasis vadovavo Vokietijoje legaliai veikiančiam viešnamiui, rūpinosi jo reikalais, tarp jų – naujų darbuotojų paieška.

Praėjusių metų vasarį jis galimai suorganizavo dviejų Panevėžio apskrityje gyvenančių moterų išvykimą dirbti į minėtą viešnamį, kur pelnėsi iš jų prostitucijos. Įtariama, kad sūnui išgabenti nukentėjusiąsias padėjo ir jo tėvas.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro A. Navicko, į užsienį gabenamos vargingai gyvenančios, socialiai pažeidžiamos jaunos moterys žinojo, kokį darbą viešnamyje joms reiks dirbti ir laisva valia sutiko tai daryti.

„Tačiau moterys, besiversdamos prostitucija, nešė pelną viešnamio vadovams, o pagal Lietuvos Respublikos įstatymus pelnytis iš kito asmens prostitucijos yra draudžiama“, – Generalinės prokuratūros pranešime cituojamas prokuroras.

Vyresnysis kaltinamasis bus teisiamas ne tik dėl moterų gabenimo prostitucijai, tačiau ir dėl neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu. Jo namuose kratos metu policijos pareigūnai rado teleskopinę lazdą, kuria disponuoti leidimo vyras neturėjo.

Baudžiamasis kodeksas už asmens gabenimą šio sutikimu prostitucijai į arba iš Lietuvos numato laisvės atėmimą iki 6 metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmams.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.