Praėjusį šeštadienį gamtai neabejingi kraštiečiai skubėjo į Skaistgirio girininkiją, kur vyko nacionalinė miško sodinimo šventė.

Miškasodžio šventėje talkininkavo kunigas Norbertas Martinkus ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

„Mūsų urėdija neatsilieka nuo kolegų ir gamtos bičiulius kviečia į miškasodį. Šįkart darbuojamės Skaistgirio girininkijoje. Esame numatę medeliais apsodinti maždaug keturių hektarų plotą. Jame turėtų būti pasodinta apie tūkstantį juodalksnių ir penki tūkstančiai ąžuoliukų. Smagu, kad į kvietimą sodinti medelius atsiliepė apie 100 žmonių. Jie pamatys, koks iš tiesų yra miškininko darbas, ir pajus miško dvasią“, – sutikdamas miškasodžio talkininkus sakė Kėdainių miškų urėdijos urėdas Justinas Urbanavičius.
Pasak urėdijos vyriausiojo miškininko Kazio Vutenco, jau kuris laikas Kėdainių miškininkai kasmet iškerta apie 400 hektarų miško, tiek pat jo ir atsodina. „Labai smagu, kad sulaukėme didelio talkininkų būrio. Tas miškas seniai tiek daug žmonių bematęs. Medelius šiai miško sodinimo šventei parūpino Kėdainių miškų urėdijos medelynas. Jis visoje šalyje garsėja puikiais ąžuoliukų sodinukais. Miško sodinimas labai atsakingas darbas. Įgudę sodintojai pasodina iki 300 medelių per dieną, tačiau mes džiaugiamės ir ne tokiais rekordiniais kiekiais. Smagu dėl kiekvieno pasodinto medelio. Kad ąžuolas užaugtų tvirtu medžiu, turi prabėgti apie šimtą metų“, – sakė K. Vutencas.
Skaistgirio girininkijos girininkas Arvydas Kindurys dėkojo visiems talkininkams: „Ačiū visiems, kas rado laiko atvykti sodinti medelių. Mums tai labai didelė paspirtis. Plotų, kuriuose reikia sodinti medelius, netrūksta nė vienoje iš aštuonių mūsų urėdijos girininkijų. Kadangi šiandien labai palanki diena medelių sodinimui, tai tikimės, kad jie prigis ne aštuoniasdešimčia procentų, kaip paprastai būna, bet visu šimtu.“
Miškasodyje dalyvavęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis sakė, kad labai smagu atvykti į tokią šventę: „Laiko tokiems darbams visada galima rasti, tik reikia turėti noro.“
Jam pritarė ir kartu medelius sodinęs Kėdainių dekanato dekanas kunigas Norbertas Martinkus: „Labai graži proga pabūti kartu su bendruomene ir padaryti gerą darbą. Gamta visų mūsų turtas, tad visi kartu ir turime ją puoselėti. “
Medelių sodinimo šventėje dalyvavę „Nevėžio“ krepšininkai teigė, kad išvyka į gamtą puikus laikas susikaupti prieš atsakingas rungtynes. „Man labai smagu, kad atvykome į šią šventę. Iki šiol aš nebuvau pasodinęs nė vieno medelio. Nuo dabar galėsiu pasigirti, kad aš jau esu patyręs miškų sodintojas, nes miškininkai labai profesionaliai mums patarė ir mokė, kaip tai daryti“, – medelių sodinimu džiaugėsi krepšininkas Karolis Petrukonis.
Po medelių sodinimo talkininkus miškininkai kvietė pasistiprinti gardžia sriuba ir koše bei nuovargį nuplauti žolelių arbata.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.