#SaugiLietuvosŠirdis – tai jaunųjų medikų projekto „Auksinės minutės“ iniciatyva Kėdainiuose, Lietuvos širdyje, sukurti saugiausią bendruomenę mūsų šalyje. Šiai iniciatyvai svarbus kiekvienas bendruomenės narys, nes bet kuris iš mūsų gali suteikti pagalbą savo artimajam.

Dabar Lietuvoje po širdies sustojimo išgyvenamumas siekia vos 1 procentą. Tokiose šalyse kaip Olandijoje ar Šveicarija šis rodiklis viršija 50 procentų. Kas skiria mus nuo Olandijos? Pirmos pagalbos teikėjų tinklas – tai struktūra, kuri apjungia greitosios medicinos pagalbos (GMP) pajėgas, neabejingus bendruomenės narius, kurie moka atlikti pradinį gaivinimą bei automatinius širdies defibriliatorius (AID), kitaip tariant – elektrošokus, į vientisą sistemą.

Nuo dabar toks tinklas startuoja ir Lietuvoje! Todėl projektas „Auksinės minutės“ balandį paskelbia sveikatos mėnesiu.

Jo metu Kėdainiuose, Lietuvos širdyje, startuoja iniciatyva #SaugiLietuvosŠirdis. Visą mėnesį kėdainiečiai bus kviečiami į pradinio gaivinimo mokymus, kur praktiškai bus mokomi krūtinės paspaudimų bei kaip naudotis AID.  Mokymai visai bendruomenei bus vykdomi Kėdainių suaugusiųjų  ir jaunimo mokymo centre. Tiesa, norintys dalyvauti mokymuose turi registruotis bei pasirinkti tinkamiausią laiką čia: http://www.isgelbekgyvybe.lt/?page_id=582&preview_id=582

Asmenys, pasitikrinę savo įgytas pradinio gaivinimo žinias, po mokymų savo noru galės prisijungti prie Pirmos pagalbos teikėjų tinkle programėlės „AED Alert“. Norime susidūrimui su staigia mirtimi parengti bent 10 procentų miesto gyventojų, ir taip sukurti saugios miesto bendruomenės pavyzdį mūsų šalyje.

Plačiau su iniciatyva susipažinti galima www.isgelbekgyvybe.lt

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.