Kovo 22-23 dienomis Lietuvoje vėl vykusios tradicinės labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ akcijos metu pasižymėjo Kėdainių rajono gyventojai. Palyginus rajono gyventojų ir labdaros akcijai aukojusiųjų skaičių, Kėdainiai „dosnumo indekse“ užėmė pirmąją vietą. Paskaičiuota, jog vidutinė Kėdainiuose paaukoto maisto vertė siekė 2,69 euro.

Aukojo 1 iš 7 kėdainiečių

479 tūkst. eurų, tokios vertės maisto produktų nepasiturintiems surinkta per dvi dienas trukusią pavasarinę „Maisto banko“ akciją. Šį kartą ji vyko ne tik didžiuosiuose prekybos centruose, bet ir mažesnėse prekyvietėse.

Akcijos metu maisto paaukota 140 tūkst. 423 kartus – viršytas net pernai rudenį Lietuvos šimtmečiui dedikuotos akcijos rekordas.

Labdaros akcijos metu ypač pasižymėjo Kėdainių rajonas. Vertinant deklaruotą gyventojų skaičių ir jo santykį su aukojusiais maisto, „dosnumo indekse“ Kėdainiai užėmė pirmąją vietą. Taip Kėdainių gyventojai dosnumu bei noru padėti vargstantiems aplenkė ne tik didžiausius šalies miestus. Antroje vietoje liko Utena, trečioje – Tauragė, ketvirtoje – Šilutė, o penktoje – Ukmergė.

Paskaičiuota, jog Kėdainiuose maistą skurstantiems aukojo 1 iš 7 gyventojų. Tai didžiausias pasiekimas šalyje. Pavyzdžiui, Kaune maisto produktų paaukojo tik 1 iš 13 gyventojų, Klaipėdoje – 1 iš 16, o Vilniuje – 1 iš 19.

Vidutinė aukos vertė – 2,69 euro

Kovo pabaigoje vykusioje „Maisto banko“ akcijoje vidutiniška paaukoto maisto vertė buvo šiek tiek mažesnė nei spalį – 3,41 Eur. Dažniau aukota paprastesnių, pigesnių maisto produktų.

Daugiausia paaukota aliejaus ir margarino (vertė – 88,9 tūkst. eurų), makaronų (vertė – 82,5 tūkst. eurų) bei kruopų (80,7 tūkst. eurų).

Kėdainiuose aukota dažniausiai pagal gyventojų skaičių, o vidutinė labdarai atiduoto maisto krepšelio vertė siekė 2,69 euro.

Maistas atiteks nepasiturintiems

Akcijos metu surinktas maistas atiteks sunkiai besiverčiančioms šeimoms, socialinių organizacijų ir įstaigų globojamiems neįgaliesiems, senjorams, socialinės rizikos šeimų vaikams.

Dar iki Velykų jis bus dalijamas paketais labiausiai nepasiturinčioms šeimoms ir sunaudotas organizuojant maitinimą socialinėse įstaigose.

Planuojama palikti tam tikrą surinkto maisto rezervą vaikų vasaros stovyklų maitinimui ir padėti krizės ištiktoms atokiau gyvenančioms šeimoms. Pastarosios „Maisto banko“ akcijos metu surinktas maistas pasiekė daugiau nei 61 tūkst. mažas pajamas turinčių žmonių.

Vizijoje – šalis be alkanų vaikų ir senolių

Visoje šalyje žinomai labdaros organizacijai „Maisto bankas“ vadovauti pradėjęs žinomas visuomenininkas Simonas Gurevičius minėjo, kad Lietuvoje vis dar itin aukštas skurdo rizikos lygis, o išmetamo maisto kiekiai didesni nei kitose Europos Sąjungos šalyse.

„Sieksiu, kad „Maisto bankas“ taptų ne tūkstančių ar dešimčių tūkstančių žmonių, o kiekvieno Lietuvos gyventojo organizacija. Sutinku, kad švietimas, užimtumas yra be galo svarbu – bet tik tuomet, kai žmogus turi pakankamai maisto išgyvenimui. Atverkime ne tik akis, bet protus ir širdis, kad Lietuvoje būtų kuo mažiau, o idealiu atveju, visai neliktų, alkanų vaikų, šeimų, senolių, ir tuo pačiu metu, kad taip sunkiai užauginamas ar pagaminamas maistas nebūtų prarandamas. Tikėdami šia svajone ir veikdami išvien paversime ją realybe“, – sakė naujasis „Maisto banko“ vadovas S.  Gurevičius.

2018 metais partnerystėje su daugiau nei 600 socialinių organizacijų „Maisto bankas“ surinko ir nepasiturinčiųjų maitinimui išdalino 8,2 tūkst. tonų maisto, kurio vertė virš 12 mln. eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.