Kėdainių rajono savivaldybės delegacija, pristatanti turizmui patrauklų mūsų kraštą, sugrįžusi iš sausio 26–28 dienomis Vilniuje vykusios tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2018“, šį savaitgalį – vasario 2–4 dienomis, jau dalyvaus Rygoje vyksiančioje turizmo parodoje „BALTTOUR 2018“.

Rygoje antrą kartą reklamuos Kėdainius

Šį savaitgalį Rygoje vyks populiariausia turizmo paroda Baltijos regione „BALTTOUR 2018“. 2017 metais turizmo parodoje „BALTTOUR“ savo paslaugas pristatė 850 dalyvių iš 41 pasaulio šalies. Parodoje apsilankė 28 tūkst. lankytojų, iš kurių – 5 500 turizmo profesionalų.

Šiais metais parodoje turizmo galimybes pristatys Kauno regionas, kurio stende kartu su VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra dalyvauja ir Kėdainių rajono savivaldybės atstovai – Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Edita Mongirdaitė ir rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Emilija Zmejauskaitė.
Kėdainiečių delegacija šioje pa­rodoje, kur pristatomas mūsų kraštas, dalyvauja jau antrą kartą.

Parodos dalyviams tai puiki galimybė prieš prasidedant turistiniam sezonui pristatyti savo krašto išteklius, pabendrauti su profesionalais, organizuojančiais keliones turistų grupėms, užmegzti kontaktus su kelionių agentūromis ir sudominti pavienius keliautojus.

Pristatė kryždirbystės paveldą

Sausio 26–28 dienomis Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“, kurios tema šiemet – „Keliauk kitaip“. Čia prisistatė 54 Lietuvos miestai ir regionai.

Mūsų krašto ir kitų šalies miestų bei miestelių stendus kartu su Kėdainių rajono savivaldybės meru Sauliumi Grinkevičiumi aplankė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kundrotas, Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius.

Šioje parodoje turizmo galimybes mūsų rajone ir Kėdainius pristatė Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Daina Balasevičienė ir vadybininkė Edita Mongirdaitė, taip pat rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Emilija Zmejauskaitė.

Kėdainių stendo akcentas šiemet – V. Svirskio (1835–1916) paveldas Kėdainių krašte. Vidurio Lietuvos kryždirbys, unikalus lietuvių liaudies menininkas, žmonių vadintas „gražiadirbiu“, savitas visos Lietuvos mastu, padaręs didelę įtaką kitiems dievdirbiams.

Kadangi V. Svirskis žinomas siauram ratui žmonių, besidominčių liaudies menu, siekiama, kad ši asmenybė būtų žinoma ne vien Kėdainių krašte, o su jo kūryba parodoje susipažintų ne tik parodos „Adventur 2018“ lankytojai iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Parengė dviračių maršrutus

Juolab kad 2001 m. Lietuvos kryždirbystė ir kryžių simbolika UNESCO buvo paskelbta vienu iš pirmųjų devyniolikos Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevrų, o 2008 m. pabaigoje įtraukta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Per visą gyvenimą V. Svirskis sukūrė daugiau kaip 200 kryžių, kurių išliko apie 50, daugiau negu pusė jų – Kėdainių krašte.

Kėdainių rajone V. Svirskio darbų galima pamatyti Kėdainių krašto muziejuje, kur jiems skirta atskira ekspozicijos salė, Paberžės bažnyčioje, Surviliškyje (čia jis ir palaidotas), Naujuosiuose Bakainiuose, Naujuosiuose Lažuose, Pakruostėje.

Tėvas Stanislovas – Algirdas Mykolas Dobrovolskis buvo įsitikinęs, kad ir Paberžės bažnyčios altorius yra šio menininko rankų darbo.

Kėdainių rajono savivaldybė parengė leidinuką – maršrutus, kurių ilgis svyruoja nuo kelių iki daugiau kaip šešiasdešimties kilometrų, dviračiams ir automobiliams V. Svirskio keliu Kėdainių krašte. Visų siūlomų maršrutų atskaitos taškas yra Kėdainių miestas, kur Kėdainių krašto muziejuje surinkta gausi kryždirbystės kolekcija – eksponuojami V. Svirskio kryžiai.
Kėdainių turizmo ir verslo

informacijos centro ir Kėdainių rajono savivaldybės inf.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.