Didžiosios Rinkos aikštėje pradėta statyti pagrindinė miesto eglė, kuri bus įžiebta penktadienį, gruodžio 7-ąją, 18 valandą. Kartu su ja trečius metus iš eilės šventiškai nušvis ir senamiestis. Naujiena ta, kad šiemet miesto centrą – J. Basanavičiaus gatvės atkarpą, papuoš įstaigos, įmonės, organizacijos.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Viačeslavo Čerenkovo teigimu, miesto pagrindinė eglė bus graži – karkasinė (apkaišyta eglių šakomis) ir papuošta šviečiančiomis pusnimis. Eglių šakas tradiciškai dovanoja Valstybinių miškų urėdijos Kėdainių regioninis padalinys.

„Susidarys įspūdis tarsi pusnys krenta nuo eglės. Šalia jos stovės arka, kurioje norintieji galės nusifotografuoti. Eglutei iš rajono savivaldybės biuždeto buvo skirta tokia pati suma kaip ir praėjusiais metais – beveik 10 tūkstančių eurų“, – sakė V. Čerenkovas.

Gruodžio 7-ąją kartu su egle įsižiebs Didžiosios Rinkos aikštės apšvietimas, J. Basanavičiaus gatvėje nušvis kalėdinė dekoracija „Radvilų sparnai“, Didžiojoje gatvėje spindės žvaigždės-kometos. Apšvietimas ir kalėdinės dekoracijos akį džiugins ir į senamiestį pasigrožėti kvies iki sausio 8 dienos.

Naujienos – atidarymas ir kalėdinė mugė

Gruodžio 7-ąją, penktadienį, eglutės įžiebimo vakarą Didžiojoje Rinkos aikštėje kėdainiečių lauks įvairios pramogos.

Pirmą kartą čia vyks Kalėdinė mugė, kurioje nuo 12 valandos lauks amatininkai, tautodailės meistrai, rankų darbo kūrėjai ir kiti prekybininkai. Eglutės įžiebimo proga pirmą kartą vyks muzikos ir šviesų šou.

Vakare šventės metu bus atidarytas ir visuomenei pristatytas naujasis Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo filialas.

Tradiciškai sriuba vaišins ir aukoti kvies paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ organizatoriai.
Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį (gruodžio 8, 9, 15 ir 16, 21, 22 dienomis) nuo 16 iki 18 valandos Kalėdų senelio rezidencijoje (M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje) vaikų lauks Kalėdų senelis.

Kviečiami puoštis visi gyventojai

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius kalbėjo su krašto verslininkais ir pasiūlė idėją pačiame miesto centre sukurti kalėdinių instaliacijų mini alėją.

„Kurti jas galėjo visi norintys – įmonės, įstaigos, organizacijos, bendruomenės. Tikiuosi, kad akį džiugins naujos ir įdomios instaliacijos“, – sakė V. Čerenkovas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo teigimu, šventiniam kalėdiniam laikotarpiui kviečiami pasipuošti visi krašto gyventojai.

„Kviečiu pradėti puoštis ir miesto bei rajono gyventojus, nes rajono savivaldybės administracijos sudaryta komisijai rinks gražiausiai papuoštą pastatą, o nugalėtojai bus apdovanoti“, – ragina V. Čerenkovas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.