Kuo Kėdainių kraštas galėtų sudominti kinų investuotojus, ieškančius kelių į Europos rinkas? Rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir UAB „Daumantai LT“ atstovas Virmantas Pikelis, gegužės 9–14 d. dalyvavę verslo konferencijoje Kinijoje, teigia, kad kinai labai domisi verslo galimybėmis mūsų šalyje, kurią mato kaip vartus į Europą.

Konferencijoje, kuri vyko 10 mln. gyventojų turinčiame Fošano mieste Guangdongo provincijoje, savivaldybės administracijos direktorius pristatė Kėdainių laisvąją ekonominę zoną, kurioje investuotojams siūlomos palankios veiklos sąlygos. Su UAB „Daumantai LT“ įmonės veikla ir galimybėmis kinų verslininkus supažindino bendrovės Tiekimo ir logistikos padalinio vadovas V. Pikelis.
Pasak O. Kačiulio, po šio pirmojo žingsnio – prisistatymo galimiems investuotojams – vasaros viduryje laukiama svečių iš Kinijos vizito mūsų rajone.

Kinai domisi Lietuva
Konferenciją, kurios tikslas buvo pristatyti Lietuvą kaip investicijoms patrauklų regioną, organizavo mūsų šalyje veikianti Kinijos ir Europos verslo paslaugų asociacija (China-Europe Business Services Association) ir verslo inkubatorius „Tianan Cyber Park Group“.


Kinijoje labai vertinamas išsilavinimas, beje, kinai ypač susidomėjo profesinio rengimo ir anglų kalbos mokymosi galimybėmis mūsų šalyje.


Lietuvos delegaciją sudarė beveik dvi dešimtys verslo įmonių, valstybės ir savivaldybių institucijų, švietimo bei medicinos įstaigų atstovų. Sudarant delegaciją, iš pradžių, kaip verslo įmonė, į ją buvo pakviesta bendrovė „Daumantai LT“. Derinant dalyvavimo klausimus paaiškėjo, kad konferencijoje laukiami ir investavimo galimybes norintys pristatyti savivaldybių atstovai, todėl atstovauti Kėdainių rajonui buvo pakviestas administracijos direktorius O. Kačiulis. Jo apgyvendinimu, maitinimu ir kelione pasirūpino konferencijos organizatoriai, o UAB „Daumantai LT“ finansavo savo atstovo dalyvavimą.

Rinka – milžiniška
„Milžiniška Kinijos rinka paliko didžiulį įspūdį, o viešnagė paneigė keletą pasenusių mitų apie šią šalį. Pirmiausia, tai nėra pigios darbo jėgos šalis. Čia labai vertinamas išsilavinimas, beje, kinai ypač susidomėjo profesinio rengimo ir anglų kalbos mokymosi galimybėmis mūsų šalyje“, – pasakojo O. Kačiulis.
Pasak V. Pikelio, pasenusi ir nuostata, kad kinų produkcija pigi ir nekokybiška. Kažkada Lietuvos verslininkams buvo patogu gabenti pigią produkciją, tačiau šiandien padėtis pasikeitusi. Kinijos vyriausybė vykdo plačią eksporto vystymo programą, remia eksporto projektus. Kadangi valstybė dengia dalį gamybos kaštų, kinų produkcija yra konkurencinga. Verslas sparčiai plėtojamas – vien „Tianan Cyber Park Group“ Kinijoje valdo 17 komercinių zonų ir vienija 20 tūkstančių įmonių.
Kinijos rinką turbūt būtų sunku kuo nors nustebinti, tačiau konferencijos dalyvius sudomino ekologiška „Daumantų LT“ produkcija. Pasak bendrovės Tiekimo ir logistikos padalinio vadovo V. Pikelio, ekologiškų pomidorų padažų, majonezo, pagardų gamintojų Kinijoje nėra daug, todėl ši bendradarbiavimo kryptis būtų perspektyvi.

Kitokia verslo filosofija
Pasak kėdainiečių, kinai neskuba kalbėti apie konkrečius verslo planus. Tuo jų verslo filosofija skiriasi nuo europietiškosios – mes pradedame nuo verslo idėjos, o kinai – nuo asmens, su kuriuo būtų įmanoma vystyti verslą, įvertinimo.
„Manau, kad tikslą pasiekėme – prisistatėme ir susipažinome, pakvietėme vasarą atvykti į Kėdainius. Savo ketinimus dar kartą patvirtinsime šį mėnesį planuojamame susitikime su Kinijos ir Europos verslo paslaugų asociacijos atstovais“, – sakė O. Kačiulis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.